Spoločné výskumné centrum Európskej komisie testovalo 128 produktov z 19 štátov Európy. Až 31 % z nich malo dvojakú kvalitu.
Dvojakej kvalite v EÚ odzvonilo a Slovensko pripravuje proti nej tvrdé sankcie, ktoré sa môžu vyšplhať do miliónov eur.
Tovar pod rovnakým obalom bude musieť mať v Česku rovnaké zloženie ako inde v EÚ, zostala však možnosť, aby rozdiel v kvalite mohol pri výrobkoch byť.
Dvojaká kvalita produktov v Európskej únii naďalej existuje, nekalé praktiky pokračujú, čo je pre budúcnosť EÚ podľa Roberta Fica mimoriadne nebezpečné.
Ministri poľnohospodárstva a potravinárstva Visegrádskej skupiny nie sú úplne spokojní so smernicou, ktorá postihuje dvojakú kvalitu.
Na českom trhu nebudú môcť byť výrobky, ktoré majú v rámci Európskej únie viac verzií pod rovnakým obalom, ale s iným zložením.
Šéf SNS Andrej Danko tvrdí, že strana SaS si v prípade dvojitej kvality prisvojila tému, o ktorej predtým tvrdila, že neexistuje.
Členské štáty budú môcť pokutovať nielen rozdiely v potravinách, ale aj drogistických či stavebných výrobkoch, informovala ministerka Gabriela Matečná.
Definícia klamlivých praktík sa rozšíri o dvojakú kvalitu tovarov, ktoré sú propagované v rôznych štátoch ako rovnaké, hoci majú výrazne odlišné zloženie.
Rumunsko, ktoré bude od januára predsedať Rade EÚ, by mohlo anulovať rakúsky postoj, nepovažovať dvojakú kvalitu potravín za nekalú praktiku.
Nie je prací prášok ako prací prášok, inak môžu chutiť aj na prvý pohľad takmer identické pizze či párky. Stačí, ak jedno kúpite na Slovensku a druhé v Rakúsku.
Jeden a ten istý výrobok by sa už nemal predávať v inom, lacnejšom zložení na východe a západe únie. Brusel totiž pripravil Novú dohodu pre spotrebiteľov.
Spotrebitelia aj farmári vo východnej Európe by sa čoskoro mali domôcť svojich práv.
Až 83 % obyvateľov SR považuje dvojakú kvalitu za problém a až 57 % Slovákov uprednostňuje radšej vyššiu cenu a zároveň vyššiu kvalitu.
Brusel odzvonil politike dvojakých potravín. Európska komisia včera predstavila Novú dohodu pre spotrebiteľa, z ktorej vyplýva, že všetci európski spotrebitelia budú naplno využívať svoje práva.
JOZEF SEDLÁK: O dvojakej kvalite potravín, ktoré vyrábajú nadnárodné spoločnosti, sa hovorí už dlho.
Po tlaku Slovenska a ďalších krajín pripravuje Brusel konkrétne opatrenia proti dvojakým potravinám a ustupovať začínajú aj výrobcovia a obchodníci.
Testy Európskej komisie potvrdili výsledky testov dvojakej kvality potravín členských štátov, uviedla eurokomisárka Věra Jourová.
Západné krajiny majú kvalitnejší aj spotrebný tovar, kozmetiku či finančné služby.
Záujem o nemecké potraviny v Česku v poslednej dobe rastie. Pribúdajú obchody, ktoré nemecké potraviny či drogériu priamo dovážajú.