Burkinský vojaci pred útokom donútili obyvateľov mesta Barsalogho prerušiť každodenné aktivity a začať okolo mesta kopať zákopy, aby odradili povstalcov od nájazdov.
Skupina Islamský štát sa v januári prihlásila k zodpovednosti za bombový útok na zhromaždení pri hrobe generála Solejmáního v Iráne, ktorý si vyžiadal viac ako 90 obetí.
Abdel-Majed Abdel Bary sa na sociálnych sieťach preslávil tým, že na kameru ukázal, ako drží odrezanú hlavu jednej zo svojich údajných obetí.
Útok na školu si vyžiadal najmenej 41 obetí a osem osôb utrpelo zranenia.
Medzi obeťami je 38 študentov.
Ide o jeden z najkrvavejších útokov počas desaťročia trvajúceho konfliktu.
Medzi mŕtvymi je veľa detí a tehotných žien.
Belgické mestá Brusel a Antverpy boli v minulosti považované za zázemie džihádistov.
V Paríži sa začína najväčší proces v modernej histórii Francúzska. Pred súd sa postaví 20 osôb obžalovaných z podieľania sa na teroristických útokoch.
Pri koordinovaných útokoch džihádistov na Palmu zahynuli v uplynulých dňoch desiatky ľudí.
Genetický materiál muža afganského pôvodu sa našiel na zbrani, ktorú v novembri použil džihádista na zabitie štyroch ľudí vo Viedni.
K brutálnemu útoku sa zatiaľ nikto neprihlásil, pravdepodobne ho však spáchali miestni džihádisti zo skupiny Boko Haram, alebo zo súperiacej odštiepeckej frakcie ISWAP.
Pri nálete neidentifikovaného bezpilotného lietadla na severozápade Sýrie zahynulo údajne 14 džihádistov.
Len od začiatku tohto roku došlo v Burkine Faso k desiatkam podobných útokov na civilné obyvateľstvo.
Francúzsky prezident vyhlásil, že má k dispozícii informácie, ktoré "s istotou naznačujú", že do Náhorného Karabachu sa dostali cez Turecko bojovníci z džihádistických skupín.
Mali zápasí s osem rokov trvajúcim povstaním džihádistov, ktoré sa rozšírilo aj do susedného Nigeru a Burkiny Faso, pričom si vyžiadalo už tisícky životov a vyhnalo z domovov státisíce ľudí.
Pod paľbu militantov sa dostal konvoj približne desiatich vojenských vozidiel.
Na dedinu Gubio v štáte Borno zaútočili islamisti zo skupiny Islamský štát v západnej Afrike.
Pitva na štyroch mŕtvych odhalila stopy smrtiacej látky, ktorá spôsobila infarkt u niektorých obetí a udusenie u ostatných, spresnil čadský prokurátor.
Podľa dvoch zdrojov z prostredia armády islamskí vzbúrenci pálili na armádne vozidlá granátometmi a ťažkými zbraňami.