Najmenej 12 ľudí zomrelo na severovýchode Konžskej demokratickej republiky na neznámu chorobu so symptómami podobnými ebole.
TEDROS ADHANOM GHEBREYESUS: Epidémiu eboly v Konžskej demokratickej republike (KDR) sa podarilo ukončiť 24. júla. Bola to deviata v poradí
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok zvýšila úroveň rizika pre verejné zdravie v Kongo na veľmi vysoké pre chorobu ebola.
Kontrolóri odhalili predražené dodávky, platy pre neexistujúcich pracovníkov i falošné colné účty.
Poslednú veľkú nákazu vírusom ebola najviac prenášala výrazná menšina infikovaných - najviac nákazliví boli mladší a starší ľudia. S odkazom na vedeckú správu, ktorú publikovala Národná akadémia vied USA, o tom informoval spravodajský server BBC.
Prvýkrát od predvlaňajšej epidémie eboly sa podarilo vedcom vyvinúť vakcínu, pri ktorej testy ukázali stopercentnú úspešnosť.
V boji proti infekčnému ochoreniu ebola sa podarilo vyvinúť "takmer stopercentne" účinnú vakcínu. Tvrdia to odborníci zo Svetovej zdravotníckej organizácie.
Vírus ebola sa počas prvých mesiacov epidémie v rokoch 2014 a 2015 výrazne zmenil, aby dokázal ľahšie nakaziť ľudí.
Na základe klimatických zmien je možné predpovedať epidémie zoonóz - ochorení prenosných zo zvierat na človeka, ako sú napríklad ebola, horúčka lassa či horúčka zika.
Pri ebole bola Svetová zdravotnícka organizácia pomalá, pri víruse Zika sa aj preto poponáhľala.
Sierra Leone potvrdila nový prípad eboly. Svetová zdravotnícka organizácia pritom minulý týždeň vyhlásila, že epidémia sa v západnej Afrike skončila.
V Sierre Leone sa objavil ďalší prípad ochorenia ebolou. S odvolaním sa na výsledky analýz tela zomrelej pacientky to oznámili miestne úrady.
Ani nie 24 hodín po oznámení Svetovej zdravotníckej organizácie o konci epidémie eboly v západnej Afrike boli zverejnené výsledky testov vzoriek odobratých z tela chlapca, ktorý zomrel v Sierre Leone.
Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun v stredu so zdržanlivým optimizmom ohlásil koniec africkej epidémie eboly, ale varoval, že svet musí zostať v pozore.
V západoafrickej Guinei sa prestala šíriť ebola, oznámila to Svetová zdravotnícka organizácia. Choroba v krajine zabila viac ako 2 500 ľudí.
V Libérii zomrel pätnásťročný chlapec, u ktorého bola potvrdená nákaza ebolou. Ide o prvé úmrtie na ebolu v tejto krajine po niekoľkých mesiacoch.
Vírus nebezpečnej eboly môže existovať v spermiách mužov, ktorí nákazu prežili, ešte najmenej deväť mesiacov od chvíle, keď sa infekcia prvýkrát objavila.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) vo štvrtok už po druhýkrát označila Libériu za oficiálne zbavenú eboly.
Zdravotnícke úrady v Sierre Leone prepustili z nemocnice posledného známeho pacienta v krajine nakazeného ebolou.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) v piatok oznámila, že ľudstvo by mohlo byť čoskoro schopné chrániť sa pred vírusom eboly .