Úrady v západoafrickom štáte Sierra Leone umiestnili do karantény 500 ľudí po smrti muža, u ktorého sa preukázala ebola.
V Libérii momentálne neevidujú žiadny nový prípad eboly po vyliečení sa poslednej štvorice nakazených týmto smrteľným ochorením.
V Guinei a Sierra Leone sa ďalej šíri ebola. Oznámila to v utorok Svetová zdravotnícka organizácia (WHO).
V Sierre Leone sa ebolou nakazila talianska zdravotná sestra. S odvolaním sa na talianske ministerstvo zdravotníctva o tom v stredu informovala agentúra DPA.
Libérii sa podarilo vyrovnať sa s epidémiou eboly a bola preradená ku krajinám, kde už toto smrteľné ochorenie nehrozí. Oznámila to organizácia Lekári bez hraníc (MSF).
Libéria sa stala v sobotu oficiálne zbavenou eboly po tom, ako sa v krajine počas uplynulých 42 dní neobjavil žiadny nový prípad ochorenia.
Vedcom v Spojených štátoch sa s pomocou experimentálneho lieku podarilo uzdraviť opice nakazené rovnakým kmeňom vírusu ebola.,
Vedenie Svetovej zdravotníckej organizácie priznalo, že niekoľkokrát vážne pochybilo pri zvládaní epidémie vírusového ochorenia ebola v západnej Afrike, ktorá vypukla pred rokom.
Svetová zdravotnícka organizácia oznámila, že vyše roka trvajúca epidémia eboly v západnej Afrike stále neumožňuje zrušiť medzinárodný stav ohrozenia.
Americkí vedci úspešne vyskúšali experimentálnu vakcínu vyrobenú z kompletného vírusu eboly na opiciach.
Epidémia eboly v západnej Afrike bude do augusta zažehnaná. Pre BBC to v pondelok povedal šéf misie OSN pre ebolu Ismaíl Ahmed.
Predtým posledne nahlásený prípad nového nakazenia vírusom eboly v Libérii bol zaznamenaný 5. marca.
Svetová zdravotnícka organizácia vraj dva mesiace otáľala s vyhlásením medzinárodného poplachu kvôli epidémii eboly v západnej Afrike.
U žiadneho z Američanov sa zatiaľ choroba neprejavila, ale všetci prišli do kontaktu s nosičom vírusu.
Africkým krajinám, ktoré poznamenala ebola, hrozí ďalšia epidémia. Vedci predpokladajú, že ich obyvateľom hrozí veľká epidémia osýpok.
Odznievajúca epidémia eboly v západnej Afrike si podľa najnovších údajov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) mohla vyžiadať už viac ako 10-tisíc úmrtí.
Krajina sa spamätáva z epidémie, ktorá v Libérii, susednej Sierra Leone a Guinei zabila približne 9000 ľudí.
Teraz sa testujú dve experimentálne vakcíny v Libérii a doterajšie skúšky ukazujú, že pre ľudí nie sú nebezpečné.
Po ústupe epidémie eboly plánuje Libéria zrušiť zákaz nočného vychádzania zavedený pred šiestimi mesiacmi a opäť otvoriť hranice.
Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) schválila prvý rýchly test na ebolu.