Muž sa nachádzal tesne pod úrovňou tretieho poschodia vo výške asi 115 metrov nad zemou.
Každý rok navštívi Eiffelovku približne šesť miliónov ľudí. Dielo Gustava Eiffela postavili v roku 1889 pri príležitosti Svetovej výstavy.
Pred začatím stavby 50 inžinierov vypracovalo 5300 konštrukčných výkresov, podľa ktorých vyše 100 robotníkov pripravilo 18000 prefabrikovaných dielov.
Météo France vydala z dôvodu sneženia a tvorby poľadovice oranžovú výstrahu - teda druhý najvyšší stupeň.
Bernard Gaudillère, ktorý stojí na čele spoločnosti prevádzkujúcej Eiffelovu vežu, vyhlásil, že nové bariéry, "pevné ako skala", zaistia "absolútne bezpečie".
Paríž chce takto vyjadriť poctu obetiam teroristických útokov v mestách Carcassonne a Trebes a solidaritu ich obyvateľom.
Eiffelova veža bola najprv červená. Rozhodol tak samotný Gustave Eiffel v roku 1889 - použitá farba bola totiž najúčinnejšia proti hrdzi.
Známy cestovateľský sprievodca zverejnil top 10 najzaujímavejších atrakcií, ktoré si turisti najčastejšie rezervovali v roku 2017.
Červené ohňové mravce nie sú len obávanými predátormi, ale aj zručnými staviteľmi. Vedci skúmali, ako mravce vybudovali konštrukciu v tvare Eiffelovej veže.
OLIVER BAKOŠ: Všetkých spoluobčanov nesmierne prekvapila americká občianka Carol Santa Feová, ktorá je už tridsaťšesť rokov zamilovaná do železničnej stanice v San Diegu.
Eiffelova veža však nemusí smútiť. Nadšení návštevníci si pred ňou robia najviac selfie fotiek zo všetkých miest na celom svete.
Aktivisti ekologickej organizácie Greenpeace sa v piatok ráno vyšplhali na Eiffelovu vežu v Paríži, aby tam vyvesili transparent s tradičným heslom republiky.
Eiffelova veža sa po päťdňovom štrajku zamestnancov v nedeľu opäť otvorila turistom. SETE, firma spravujúca túto pamiatku v centre Paríža, sa s odborármi dohodla.
Organizátori brány areálu uzavreli, ďalší ľudia sa ale stále pokúšali dostať dnu. Polícia proti nim zasiahla najprv slzným plynom, potom vodnými delami.
Eiffelova veža v Paríži je dnes zavretá kvôli nedostatku personálu. Jej prevádzkovateľ vysvetlil, že časť zamestnancov sa zúčastňuje dnešného celoštátneho štrajku.
Stonehenge ako ohrdnutý dar, tajomné čísla v Central parku, Ermitáž plná dravcov, Eiffelovka s hákovým krížom – málo známe fakty o známych pamiatkach.
Návštevníci nemali chuť vystúpiť na túto pamiatku ešte ďalšie týždne po útoku. Najviac turistov prichádza z USA, Kanady, Británie, Španielska a Talianska.
Symbol francúzskej metropoly - Eiffelova veža - je od pondelka od 16.20 opäť sprístupnená verejnosti. Informovali o tom jej prevádzkovatelia.
Fotografie využívajú optický klam, pri ktorom sa nám zdá, že objekty vzadu sú v tesnej blízkosti subjektov v popredí. Vzniká tak vtipná „koláž“.
Pamiatky, sochy či budovy či diela známych umelcov môžu Európania fotiť naďalej bez obmedzení. Takzvaná sloboda panorámy zostane v EÚ zachovaná.