Z jedného závodu so stovkou zamestnancov je za tri desiatky rokov firma, čo zamestnáva 11-tisíc ľudí. Volkswagen od svojho príchodu v roku 1991 nielenže expandoval, ale i ovplyvnil našu ekonomiku.
Dlhoročný redaktor denníka Pravda získal prestížne ocenenie. Porota súťaže Novinárska cena 2020 mu udelila cenu v kategórii Najlepšia reportáž.
Dopomôcť k zvýšeniu atraktivity európskych destinácií by mohlo aj rozšírenie značky Ecolabel. A to i na ubytovanie či ďalšie služby v cestovnom ruchu.
Každoročne nás aj na Slovensku trápia extrémne horúčavy, ktoré niektorým ľuďom berú pohodlie a iným život. Aké riešenia našli mladí slovenskí vedci?
IVAN HOFFMAN: Existuje pravidlo, že každý vynález, ktorý človeku zjednoduší život, vedie súčasne k plytvaniu.
O prioritách rezortu životného prostredia v Pláne obnovy informoval minister životného prostredia Ján Budaj (OĽaNO).
Aj v dobe, keď sa kultúrne aktivity stiahli do on-line priestoru, Slovenský inštitút v Prahe predstavuje slovenskú kultúru a jej osobnosti českému publiku.
Oblepiť panelák či dom tenkou vrstvou polystyrénu a vynoviť omietku už veru nebude stačiť.
Nie všetky sa však stretajú s ochotou obyvateľov, mnohé sú i finančne náročné.
„Všetci ma presviedčajú - buď zarobíš veľké prachy, alebo budeš podnikať udržateľne, inak to nejde. Lenže ono sa to nevylučuje. To, čo zohráva kľúčovú úlohu, je ľudská lenivosť.“
Niekoľko slovenských začínajúcich firiem sa zapojilo do stredoeurópskej výzvy s cieľom znížiť dopady klimatických zmien. Navrhujú premeniť čln na generátor energie či zdieľanú sieť nabíjačiek pre elektromobily.
Aj vám záleží na stave našej planéty a snažíte sa prispieť svojim dielikom k zlepšeniu enviromentálnej situácie vo svete.
Všetky budovy, na ktoré bude podaná žiadosť o stavebné povolenie, po 31. decembri 2020 už musia spĺňať štandard takmer nulového domu.
Rastlinné kože či recyklované alternatívy vlny a kožušiny nadobúdajú na popularite.
Pre Katku a Jozefa Hučkovcov nie je ekológia cudzia téma. Triedia odpad, vysádzajú stromčeky, zakladajú komposty a nedávno si splnili veľký sen: Rekonštrukciu.
Aj vďaka tomu by sa do roku 2050 malo Čechom podariť dosiahnuť zníženie emisií CO2 o 138 miliónov ton.
Väčšina členských krajín sa hromadiace sa smeti snaží z roka na rok odstrániť.
Budúcnosť patrí nízkoenergetickým budovám.
Európsky parlament schválil zníženie emisií do roku 2030 o 60 percent, Európska komisia ich navrhla zredukovať o 55 percent. Definitívne rozhodnutie by malo byť známe do konca roku.
V denníku Pravda sa vyjadroval hlavne k ekologickým témam.