TOMÁŠ IMRICH PROFANT: Ide o odmietnutie úzkej predstavy rozvoja ako procesu, ktorým si prešli bohaté priemyselné štáty, a s ním spojeným imperatívom dobiehania, ktorý vládne aj na Slovensku.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Ak by sme chceli zoči-voči konfliktom reagovať zmysluplne, bolo by nevyhnutné uznať, že globalizácia neviedla k zjednoteniu, ale, naopak, k deštrukcii spoločností.
PAVEL MATEJOVIČ: Väčšina politikov, až na výnimky, stále nepochopila, akú hrozbu pre život na tejto planéte predstavuje klimatická kríza.
RADOVAN GEIST: Pred päťdesiatimi rokmi dali autori správy Hranice rastu ľudstvu malé šance, že sa vyhne globálnej ekologickej katastrofe. V zásade sa nemýlili.
Pri príležitosti Dňa Zeme zverejnili tvorcovia česko-slovenskej komédie výsledky svojho udržateľného prístupu k nakrúcaniu filmov.
IVAN HOFFMAN: Kombinácia kríz všetkého druhu ukazuje na systémovú chybu, na kolaps systému.
OLIVER BAKOŠ: „Je to iba malá zastávka pre návštevníka Bratislavy, no zároveň obrovské ekologické STOP! pre celé ľudstvo!“
Oblasť, kde loď kotví, majú pod kontrolou povstalci húsíovia, ktorí expertom z OSN bránia v prístupe k lodi.
Vhodná obnova budov na Slovensku môže výrazne podporiť dosiahnutie klimatických cieľov do roku 2050.
ZUZANA KUSÁ: O pestovateľské práce rodičia nemajú záujem. Chcú viac hodín jazykov, viac práce s počítačmi a v „hrabaní sa v hline“ vidia len stratu času.
JOACHIM BECKER: Štrukturálna kríza nemeckého exportného modelu ovplyvňuje ekonomiky strednej a východnej Európy, súvisiacich s nemeckou exportnou výrobou.
PETER JAVŮREK: Strašenie krajnou pravicou, na ktoré sa mnohí pred voľbami sťažovali ako na zbytočne nafukovaný problém, má svoj zmysel.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Systematické sledovanie profesionálneho postavenia žien súvisí so zmenami, ktoré svet podstupuje od prvého výrazného kolapsu v roku 2008.