IGOR DANIŠ: Vláda dokáže ekonomiku zatvoriť pomaly zo dňa na deň. Pomôcť postihnutým podnikom jej však trvá niekoľko mesiacov. Všetko sa musí dôkladne preveriť a skontrolovať.
ANTON MARCINČIN: Ako minimalizovať hospodárske škody pandémie a vyjsť z nej ako víťaz? Je to ťažká otázka, na ktorú by sme čo najrýchlejšie mali nájsť riešenie.
IGOR DANIŠ: Život a ekonomika sa nemôžu vrátiť do normálnych koľají, lebo by to znamenalo katastrofu. Mali by sme mať vypracované plány až do jari. Nemáme ich. Prečo?
ĽUBOŠ PAVELKA: Pokiaľ na COVID-19 recept krajiny vo svete ešte len hľadajú a testujú, na ozdravenie ekonomík zaťažených enormnými dlhmi sú osvedčené recepty dlhodobo známe.
IVAN HOFFMAN: Skutočnosť si predstavujeme ako to, čo existuje objektívne, je jednoznačné, pravdivé. Jej opis býva však subjektívny a médiá ju interpretujú a zaujato selektujú.
BORIS ZALA: Neoliberáli v zajatí svojich ideologických predsudkov vytvorili aj nepriateľskú atmosféru voči všetkým alternatívam označiac ich za protidemokratické, protizápadné a socialistické.
RADOVAN GEIST: Súčasná kríza môže byť katalyzátorom zásadných zmien ekonomického modelu. Nižšia súkromná spotreba nemusí znamenať horšiu životnú úroveň pre nižšiu a strednú triedu.
ZDENKA KOLLÁROVÁ: Rozhodnutie postaviť ekonomiku na autách preverila posledné mesiace pandémia. A žiaľ, zdá sa, že kedysi čiperný podtatranský tiger ledva vládze.
EMIL VIŠŇOVSKÝ: Koronaepidémia prekryla všetky ostatné strachy. Svet teraz obchádza nové strašidlo nebývalej ekonomickej krízy.
Strach z krízy, ktorá prinesie hromadné prepúšťanie, pociťuje drvivá väčšina Slovákov. Vyplýva to z prieskumu portálu Platy.sk.
Ekonomická kríza, ktorej v súčasnej dobe čelia aj médiá, zastihla aj jedno z najslávnejších módnych periodík a jeho zamestnancov.
RADOVAN GEIST: Keď sa lídri Holandska, Nemecka, Fínska a Rakúska postavili proti spoločným dlhopisom eurozóny, ktoré by tlmili dosahy pandémie, takú reakciu asi nečakali.
MICHAL KALIŇÁK: Vytváral sa dojem, akoby zastupiteľstvá bez účasti verejnosti rozhodovali protizákonne či kradli. Niektorí odporúčali presunúť rokovania na futbalové ihriská.
Bojujeme s koronavírusom. Každému je dnes už jasné, že to nie je len riziko pre naše zdravie, ale negatívny vplyv sa prejaví aj na ekonomike.
Akciový trh v USA posilnil, mierny optimizmus v boji s epidémiou podporil aj burzy v Ázii.
IGOR DANIŠ: Konečne nie sme opätovne vystavení masívnej propagácii neoliberalizmu, podľa ktorej boli trh, privatizácia a znižovanie daní pomaly vyhlasované za božstvá.
Spomalenie globálnej ekonomiky môže prispieť k vytvoreniu dokonalej krízy.
Slovensko ekonomicky spomaľuje. Viaceré odhady naznačujú, že výhľad na najbližšie roky nebude ružový.
IVAN HOFFMAN: Zo všetkých strán sa ozývajú hlasy, že za rohom je ekonomická kríza, akú sme zažili pred jedenástimi rokmi. Jedným z argumentov je index Ifo.
O tom, že kríza príde, "nemusíme pochybovať. Podľa môjho názoru k tomu dôjde v nasledujúcom roku," uviedol český ekonóm Vladimír Pikora.