ANTON MARCINČIN: Otázka nestojí tak, či sme mali do EÚ vstúpiť a či nám členstvo prospelo, ale či sme urobili dosť pre to, aby sme členstvo maximálne využili, podobne ako iné štáty.
TOMÁŠ ZEMKO: S troškou irónie dalo povedať, že Fica dobehnú kroky jeho predchádzajúcich vlád. Čo si aj svojím vládnutím v minulosti navaril, to si teraz zje.
ANTON MARCINČIN: Žiadna z nových členských krajín EÚ, či už je to bohaté Slovinsko, alebo chudobné Bulharsko, nemala za minulých 20 rokov nižšie kapitálové výdavky ako Slovensko.
ANTON MARCINČIN: Nie je pravda, že nedostatok pociťujú všetci. Podobne nie všetci sa tešia imunite voči vyvodeniu zodpovednosti. Kto má prístup k nedostatkovým tovarom a službám, má moc.
VLADIMÍR BAČIŠIN: To, čo vláda rozdá, budeme musieť onedlho splatiť či budú splácať ešte naše deti. S podstatne vyšším úrokom.
Podnikatelia volajú po konkrétnych opatreniach pred obnovením ekonomického života. Navrhujú dočasne zrušiť platby sociálnych a zdravotných odvodov SZČO za marec, apríl a máj tohto roku.
Ekonomika šliape, nezamestnanosť sa drží výrazne dole, hospodárime s vyrovnaným rozpočtom. To všetko vyzdvihuje v Správe o stave krajiny 2019 aj Brusel.
Riziko tvrdého brexitu rastie a s ním aj obavy o slovenskú ekonomiku.
MARTIN KOVÁČIK: Rast ekonomiky Slovenska v treťom štvrťroku na úrovni takmer piatich percent je z pohľadu západných krajín EÚ nevídaný. Výroba áut je zatiaľ našou perlou.