Pellegriniho kabinet zaručil podľa Sulíka talianskemu Enelu beztrestnosť. Pellegrini hovorí, že nemá problém s tým, aby sa na to pozrel prokurátor.
Štát si v energetickom sektore naďalej udržal silnú pozíciu, a to majetkovú, ale hlavne regulačnú.
Pri dostavbe Mochoviec je taliansky Enel, ktorý je momentálne na odchode z elektrární aj zo Slovenska. Podmienkou však je, aby sa dokončili Mochovce.
Dostavba tretieho a štvrtého bloku Mochoviec sa zvýši o ďalšiu viac ako štvrť miliardu eur. Zvýšenie odobrila vláda s tým, že ho uhradí taliansky Enel.
Štát sa chystá debatovať s talianskym majiteľom Slovenských elektrární Enelom o termíne aj cene Mochoviec. Nepáči sa mu nové navýšenie času i peňazí.
Štát sa s talianskou spoločnosťou Enel nevyrovná za privatizáciu Slovenských elektrární z roku 2006 zrejme ani v novom roku. Myslí si to minister hospodárstva Peter Žiga
Či sa 3. a 4. blok Mochoviec dostavia v stanovenom termíne, závisí aj od chýb, ktoré sa odhalia, upozorňuje predsedníčka Úradu jadrového dozoru Marta Žiaková.
Vláda súhlasila s akcionárskou pôžičkou vo výške 700 miliónov eur pre Slovenské elektrárne na dostavbu tretieho a štvrtého bloku jadrovej elektrárne Mochovce.
Štát sa nevzdal myšlienky získať 17-percentný podiel Slovenských elektrární, a tým ovládnuť majoritný 51-percentný podiel.
ĽUBOŠ PAVELKA: Snaha obohatiť sa na úkor iných by sa mala vždy potrestať. Na Slovensku to však stále celkom neplatí.
JAROSLAV GILÁNI: Miliónová odmena pre advokátsku kanceláriu, ktorá zastupovala štát v spore o Gabčíkovo sa zdá vládnym činiteľom prehnaná.
Odmena pre advokátsku kanceláriu, ktorá zastupovala Slovensko v arbitráži so spoločnosťou Enel o Vodnú elektráreň Gabčíkovo, sa môže vyšplhať na 64 miliónov eur.
V podniku okrem iného prebiehajú čudné ťahanice okolo stámiliónov eur na budúce vyraďovanie jadrových elektrární a ukladanie vyhoretého paliva.
Slovensko sa stále nedohodlo s talianskou spoločnosťou Enel na konečnej sume za predaj 66-percentného podielu Slovenských elektrární.
Slovenské elektrárne (SE) nedostanú žiadne odškodné za to, že prišli o Vodnú elektráreň Gabčíkovo. K jej prevádzke sa podnik dostal pri privatizácii SE talianskym Enelom v roku 2006.
"Mochovecká konštanta" by mohla prestať platiť, termíny i ostatný rozpočet dodržíme, verí šéf predstavenstva Slovenských elektrární Bohumil Kratochvíl.
Slovenské elektrárne prehrali ďalší boj o Vodnú elektráreň Gabčíkovo (VEG), tentoraz na ústavnom súde.
Dostavba tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce by mala vyjsť na 5,4 miliardy eur.
Dostavba tretieho a štvrtého reaktora Atómovej elektrárne Mochovce sa opäť predraží. Pripustil to minister hospodárstva Peter Žiga.
Ministerstvo hospodárstva žiada od Enelu doplatok za predaj Slovenských elektrární vo výške presahujúcej 224 miliónov eur.