Obchodné prevádzky sa na zmeny poctivo pripravujú. Opakovane si však treba pripomínať, že biodegradovateľné alternatívy plastu, ktoré sú jednorazové, sú už tiež zakázané, hovorí Petra Csefalvayová, spoluzakladateľka neziskovej organizácie INCIEN, ktorej úlohou je implementovať koncept cirkulárnej ekonomiky na Slovensku.
Schválené zmeny sa dotknú aj ďalších zákonov z dielne rezortu životného prostredia.
Aktivisti stanovili tri požiadavky, ktoré musí Slovensko podľa nich naplniť, ak sa chce vyhnúť zničujúcim následkom klimatickej krízy.
Divákov zaujme nielen výzorom, ale aj menom, ktoré neznie slovensky. Korene Svetlany Rymarenko totiž siahajú až na Krym.
Budovať vzťah k životnému prostrediu je dôležité už u detí a žiakov.
Suchá či príliš mastná, podráždená alebo začervenaná, niekedy zašednutá a inokedy skrátka len unavená. Pleť má mnoho podôb.
Odborníci vyzvali verejnosť na pomoc pri odhaľovaní prípadov otráv vzácnych vtákov.
Platiť nebudú musieť, no odpratanie čiernych smetísk zostane aj tak na nich. Samosprávam sa navyše nepáči, že o skládky sa budú musieť postarať aj naďalej.
7 650 000 plastových fliaš. Toľko ich zozbierali v Ekohre školáci z celého Slovenska za jediný mesiac na čiernych skládkach vo svojom okolí. Je to ťažká váha.
Remeslo do vienka a vzťah k prírode. To sú atribúty, ktoré vštepujú svojim študentom v Odbornom učilišti internátnom v Lučenci.
Úrad jadrového dozoru SR (ÚJD) prehral súdny spor s organizáciou Greenpeace o dostavbe tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce.