Sťažnosť sa týkala policajnej akcie z 2. apríla 2015 v rómskej komunite vo Vrbnici.
Ide o prvý verdikt Európskeho súdu pre ľudské práva vynesený voči konkrétnemu štátu v tejto otázke. Vládu žalovala skupina senioriek.
Poslanci tiež plánujú presadiť uznesenie proti „súdnemu aktivizmu“ Európskeho súdu pre ľudské práva.
Európsky súd pre ľudské práva nariadil Varšave, aby Lechovi Walesovi zaplatila odškodné.
V Rumunsku homosexualitu dekriminalizovali až v roku 2001 a páry rovnakého pohlavia tam stále nesmú uzatvárať manželstvá.
Policajná strela počas zásahu trafila okoloidúce 15-ročne dievča. Podľa slovenských orgánov môže za to sama.
Odňatie pornografických obrázkov väzňovi bolo zásahom do súkromia, rozhodol Európsky súd pre ľudské práva.
Obaja sa sťažovali, že sa nemohli zúčastniť na konaní pred Ústavným súdom SR.
Ľudskoprávny súd však tiež uviedol, že na internete neexistuje "absolútne právo na anonymitu".
ESĽP uviedol, že rozhodnutie španielskeho ústavného súdu z októbra 2017 rozpustiť katalánsky parlament "bolo zamerané na ochranu ústavy".
Český premiér neuspel so sťažnosťou na Slovenskú republiku.
Dezignovaný český premiér Andrej Babiš zažaloval Slovensko na Európskom súde pre ľudské práva (ESĽP) so sídlom v Štrasburgu.
Súd uznal, že boli porušené súkromné práva Rumuna, ktorého zamestnávateľ prepustil za používanie pracovnej elektronickej korešpondencie na súkromné účely.
Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) rozhodol, že belgický zákaz zahaľovania tváre nie je v rozpore s Európskou konvenciou o ľudských právach.
Nórske súdy rozhodli , že väzenské podmienky, v akých si Breivik odpykáva trest, neporušujú jeho práva.
Európsky súd pre ľudské práva (ESLP) v utorok vyniesol rozsudok o zákaze propagácie homosexuality medzi mládežou v Rusku.
V roku 2009 Súdna rada SR dočasne pozastavila výkon jeho funkcie sudcu. Na ESĽP sa obrátil, pretože slovenské súdy rozhodnutie nepreskúmali.
Európsky súd pre ľudské práva uložil Rusku povinnosť vyplatiť zhruba tri milióny eur pozostalým po obetiach krvavého incidentu v meste Beslan.
Švajčiarske úrady neporušili európsku dohovor o ľudských právach, keď odmietli oslobodiť moslimské dievčatá zo školských kurzov plávania, kde sú aj chlapci.
Rusko sa odvolá proti utorkovému rozhodnutiu Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) v prípade opozičného aktivistu Alexeja Navaľného.