Švajčiarske úrady neporušili európsku dohovor o ľudských právach, keď odmietli oslobodiť moslimské dievčatá zo školských kurzov plávania, kde sú aj chlapci.
Rusko sa odvolá proti utorkovému rozhodnutiu Európskeho súdu pre ľudské práva (ESĽP) v prípade opozičného aktivistu Alexeja Navaľného.
Už nie Štrasburg, ale Petrohrad má mať v sporoch ruských občanov s domácou justíciou posledné slovo.
Rozsudok ESĽP, podľa ktorého Taliansko odmietaním partnerstva osôb rovnakého pohlavia porušuje právo na rešpektovanie rodinného a súkromného života, Slovensko zatiaľ nezaväzuje.
Majiteľom domov s bytmi s regulovaným nájomným zaplatí Slovensko odškodné 2 170 000 eur.
Sú nimi bývalá právnička ESĽP Zuzana Dlugošová, sudkyňa Najvyššieho súdu SR Alena Poláčková a košický krajský sudca Ladislav Duditš.
Na kandidátke je bývalá právnička ESĽP Zuzana Dlugošová, sudkyňa Najvyššieho súdu SR Alena Poláčková a košický krajský sudca Ladislav Duditš.
Štvrtá kandidátka na prestížny post sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu je na svete.
Talianska polícia sa v roku 2001 pri zákroku proti jednému z demonštrantov počas summitu G8 v Janove dopustila násilia, ktoré sa rovnalo mučeniu.
Po odmietnutí poslednej kandidátky vládou vyhlásila súdna rada nové voľby. Jeden z kandidátov Ján Mazák ale rozhodnutie vlády napadol na ústavnom súde.
Súdna rada bude opäť hľadať kandidátov na sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva. Predsedníčka vyhlásila nové voľby na 13. apríla.
Predložení kandidáti neboli podľa ministra spravodlivosti Tomáša Boreca rovnocenní a z tohto dôvodu by bola podľa neho kandidátka opäť odmietnutá.
Predsedníčka Súdnej rady SR Jana Bajánková vyhlásila novú voľbu kandidátov na sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva v Štrasburgu.
Dánska premiérka Helle Thorningová-Schmidtová vyzvala na usporiadanie referenda, či sa má krajina riadiť verdiktmi Európskeho súdu pre ľudské práva.
Nebolo porušené ich právo na spravodlivé konanie a ani právo na obhajobu, konštatoval Európsky súd pre ľudské práva.
ESĽP vlani rozhodol o 53 sťažnostiach voči Slovensku. Vyplatili sme im vyše 103-tisíc eur ako nemajetkovú ujmu a trovy konania.
Regulované nájomné na Slovensku je v rozpore s ľudskými právami vlastníkov domov s takýmito bytmi, rozhodol súd pre ľudské práva.