Prezident Estónska Alar Karis pricestoval na Slovensko na oficiálnu dvojdňovú návštevu.
Ťažiskom predvolebnej kampane bola invázia ruskej armády na Ukrajinu a jej vplyv na národnú bezpečnosť, ako aj spoločensko-politické otázky.
Stalo sa tak deň po premiestnení repliky sovietskeho tanku T-34, ktorý bol umiestnený pri meste Narva, do múzea.
Estónsko prestane od štvrtka vpúšťať na svoje územie občanov Ruska, ktorým predtým samo vydalo víza. Tallinn sa tak rozhodol na podnet ukrajinského prezidenta.
Odtiahnutý má byť aj kontroverzný tank T-34 v prevažne ruskojazyčnom meste Narva.
Uviedol to náčelník štábu estónskeho ministerstva obrany Kusti Salm. Cez víkend narušil estónsky vzdušný priestor vrtuľník ruskej pohraničnej stráže.
Stroj bol v estónskom vzdušnom priestore takmer dve minúty.
Ak bude Rusko na Ukrajine úspešné, povzbudí ho to v zvýšení tlaku na Pobaltie, uviedol Mikk Marran.
Ktoré miesto na svete sa vám najviac spája s motorkami a motorkármi? Pre mňa je to ostrov Kihnu.
Keď sa Sovietsky zväz rozpadol a pobaltské štáty sa v roku 1991 osamostatnili, zostalo v nich množstvo opustených budov, ktoré slúžili na vojenské účely.
Kde mala kedysi najväčšia krajina sveta svoj prvý národný park? Dnes sa nachádza v štáte veľkom ako Slovensko, ktorý má iba milión tristotisíc obyvateľov.
Doterajší riaditeľ národného múzea je piatou hlavou štátu od získania nezávislosti.
Incident bol už šiesty svojho druhu v tomto roku.
"Voľby iba s jedným kandidátom patria do sovietskych čias. Je to neetické ale napodiv legálne," uviedol bývalý estónsky minister obrany Jaak Joerüüt.
Estónsko sprísňuje kontrolu na svojich hraniciach kvôli možnému prílevu migrantov.
ANETTA ČAPLÁNOVÁ: Daňový systém by mal byť jednoduchý, pretože sa ľahko dodržiava. Zložitý s množstvom výnimiek vytvára možnosti, ako nájsť v ňom diery, ktoré by umožnili vyhnúť sa plateniu daní.
Jednou z oblastí, na ktorú sa Rusko zameria, bude podľa rozviedky diskreditácia vakcín vyvinutých na Západe proti COVIDU-19.
V prezidentskom úrade ho v roku 2016 vystriedala žena - Kersti Kaljulaidová. Pravde poskytol exkluzívny rozhovor, ako vníma dianie v Estónsku.
Sú to političky, ktoré sa presadili v stále najmä mužskom svete. Prerazili bariéru, ktorá ženám neraz bráni zaujať líderské miesta.
Vo svete už dnes nie je senzácia, ak má krajina prezidentku či premiérku. Aby však oba najvyššie volené posty zastávali ženy, to bude od utorka estónsky unikát.