IGOR DANIŠ: Ceny elektriny, plynu i obilnín prudko klesli, ceny ropy sú stabilizované. Neexistuje žiadny dôvod, aby ceny potravín naďalej rástli či zostali na vysokej úrovni.
Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.
Predsedníčka eurokomisie predstavila na Globsecu aj novú iniciatívu pre krajiny západného Balkánu s cieľom pomôcť im na ceste k členstvu v EÚ.
Skupina predstaviteľov štátnych orgánov žiadala v Bruseli štruktúry Európskej únie a NATO o intervenciu proti opozícii, tvrdí Smer.
Pozíciu Sasky považujem za nesprávnu a nekorektnú. Saska ide ťažiť z nejakého prirodzeného odporu ľudí voči zákazom, tvrdí Mikloš.
IGOR DANIŠ: Slováci neobdivujú Rusko, veď o fungovaní tamojšej spoločnosti nič nevedia. Nedôverujú iba Západu a USA. Rusko vnímajú ako ich obeť.
RADOVAN GEIST: Po desiatich kolách protiruských sankcií sa chce Európska únia zamerať na boj proti tým, ktorí ich pomáhajú obchádzať. Všetci tvrdia, že je to dôležité – hľadanie dohody však bude ťažké.
EÚ nesplnila svoj záväzok, že bude revidovať cenový strop každé dva mesiace.
Prečo napriek agresii voči Ukrajine klesá podpora členstva Slovenska v EÚ? V ankete odpovedajú Vladimír Bilčík, Monika Beňová, Ivan Štefanec, Eugen Jurzyca a Peter Kmec. Zapojte sa aj vy!
Nechceme sa izolovať a príčinu nespokojnosti vidíme v „neschopných politikoch” na Slovensku. Okrem diskusií nám chýba vízia slovenskej „hry” v politike EÚ. Čo s tým? Zapojte sa do diskusie!
Na voľbách sa v 27 členských štátoch zúčastní vyše 400 miliónov európskych voličov.
RADOVAN GEIST: Buďme však na chvíľu opatrní optimisti. Vo vláde je viacero veľmi schopných ľudí, vedeli, do čoho idú. Desať bodov za odvahu, uvidíme koľko za výkon.
V dôsledku cenového stropu je Rusko nútené predávať svoju ropu s výraznou zľavou.
EÚ tak reaguje na doterajšiu schopnosť Moskvy získavať veľké množstvo tovaru podliehajúceho sankciám prostredníctvom tretích krajín.
PETER PELLEGRINI: Celé generácie našich predkov žili v istote, že ich deti a vnuci sa budú mať lepšie ako ony samy, a zrazu to neplatí.
Slovenskí politici sa poväčšine zhodujú, že členstvo Slovenska v EÚ je prínosné a prospešné.
Súčasťou Európskej únie sme sa stali v roku 2004 spolu s ďalšími deviatimi krajinami, čo je doposiaľ najväčšie rozšírenie EÚ.
Keď Beethoven písal slávnu Deviatu symfóniu, zhudobnil Schillerovu báseň Óda na radosť. V "európskej hymne" ho však nenájdete. Teraz si môžete prečítať jeho slovenský preklad z pera Ľubomíra Feldeka. Prvého mája si pripomíname vstup Slovenska do Európskej únie.
IGOR DANIŠ: Čím viac Smer naberá na sile a ašpiruje na víťazstvo vo voľbách a účasť v budúcej vláde, tým rýchlejšie sa Fico vracia k štandardnej rétorike..
Vstup Slovenska do Európskej únie pred 19 rokmi hodnotí pozitívne 52 percent populácie., ukázal prieskum.