Európska komisia zdôrazňuje, že konflikty záujmov a súťažné špecifikácie šité na mieru na Slovensku obmedzujú súťaž.
Viac ako 160-tisíc ľudí na Slovensku je doma bez práce dlhšie ako dva roky. Miera dlhodobej nezamestnanosti je jedna z najvyšších v EÚ
Nová vláda by mala do budúcnosti uvažovať nad dobudovaním troch nemocníc vo veľkých mestách, ako je Bratislava, Košice a Banská Bystrica.
Je nákup zdravotníckych pomôcok a liekov v porovnaní so zahraničím výhodný a oplatí sa stavať na Slovensku ďalšie nemocnice?
Európska komisia v správe o Slovensku tvrdí, že krajina musí v prvom rade zvýšiť kvalitu, nezávislosť a efektívnosť súdneho systému.
Na zásadné zmeny v slovenskej verejnej správe, ktoré by mali znížiť korupciu a dať stop plytvaniu, najnovšie upozorňuje Európska komisia.
Pomôcť prepojiť potreby trhu práce s tým, čo sa učí na slovenských školách, by malo duálne vzdelávanie.
Vo viacerých kľúčových ukazovateľoch kvality školstva Slovensko nedosahuje ani priemer Európskej únie.
Od plynovej krízy síce EÚ dosiahla pokrok v zlepšovaní svojej energetickej bezpečnosti, no jej závislosť od dovozu ropy a zemného plynu odvtedy neklesá, ale rastie.
To, ako budú európske štáty hospodáriť, teda ako budú vyzerať jednotlivé rozpočty na rok 2016, už tretí rok po sebe hodnotí aj Brusel.
Finančná kríza v roku 2007 ukázala, že je potrebná užšia koordinácia hospodárskych politík krajín eurozóny.
Európska únia zmierni kapitálové pravidlá pre banky a poisťovne, ktoré zaviedla po vypuknutí finančnej krízy.
Nedostatok finančných prostriedkov najmä pre malé a stredné podniky brzdí rozvoj európskej ekonomiky, Brusel to chce zmeniť.
Ekonómovia v riešení nezamestnanosti dávajú za príklad, a to nielen Slovensku, ale aj ostatným európskym krajinám, aj Nemecko.
Koľko má únia dlhodobo nezamestnaných, ako chce tento problém riešiť, pomôže krajinám aj finančne?
Najväčší problém pre európske štáty pri riešení nezamestnanosti predstavujú ľudia, ktorí sú doma bez práce viac ako rok.
Brusel plánuje prostredníctvom verejných zdrojov mobilizovať investície v členských štátoch EÚ, vrátane Slovenska, až do výšky 315 miliárd eur.
Slováci patria v čase krízy k jednoznačným eurooptimistom. Väčšina ľudí si myslí, že euro pomohlo zmierniť negatívne dosahy krízy.
Uloženie peňazí v slovenských bankách vo väčšine prípadov už dlhé roky nezabezpečuje zhodnocovanie peňazí aspoň o infláciu.
Európska centrálna banka sa snažila podporiť oživenie európskeho hospodárstva znižovaním úrokov na rekordne nízke úrovne.