Záchranný fond eurozóny EFSF v stredu povolil Portugalsku predčasne splatiť ďalších zhruba 9,4 miliardy eur z pôžičiek od MMF.
Potvrdenie hodnotenia úverovej spoľahlivosti dočasného i trvalého eurovalu odzrkadľuje silnú podporu zo strany členských štátov eurozóny.
Utajené dokumenty eurovalu hovoria o troch scenároch pre zadlžené Grécko. V jednom z nich by pri dlhodobo vysokých prebytkoch rozpočtu nebola potrebná úľava z dlhu.
Život Grékov na dlh sa môže skončiť. Medzinárodní veritelia donútili grécku vládu k ďalšiemu škrtaniu penzií. Gréci chcú na oplátku odpustiť časť dlhov.
Gréci znížia penzie a zvýšia príjem z daní. Tieto opatrenia im uvoľnia cestu k ďalším peniazom z pomoci a otvoria dvere k rokovaniam o úľave z dlhu.
Slovensko mení svojich zástupcov v trvalom eurovale. Zmeny súvisia s ukončením pôsobenia Ivana Lesaya na ministerstve financií.
Grécky verejný dlh bude vďaka mimoriadne ústretovým úverovým podmienkam a nedávno prijatým úľavám pre krajinu dlhodobo zvládnuteľný.
Európsky záchranný fond ESM žiadnu finančnú pomoc Taliansku nepripravuje, hoci niektoré talianske banky majú problémy.
Možnosť, že členské štáty eurozóny schvália Grécku odpusteniu dlhu, je vylúčená. Vyhlásil to šéf trvalého eurovalu Klaus Regling.
PETER JAVŮREK: Nie je hanbou urobiť chybu. Hanbou je trvať na svojom, aj keď je už nadovšetko jasné, že to chyba bola.
Grécko by si "veľmi skoro" mohlo zabezpečiť krátkodobé zmiernenie dlhu, ak dokončilo reformy, uviedol šéf fondu ESM Klaus Regling.
Medzinárodní veritelia by mohli dokončiť revíziu gréckych reforiem začiatkom mája, predpokladá šéf ESM Klaus Regling.
Eurozóna dokáže v budúcnosti riešiť krízy aj bez pomoci MMF, domnieva sa šéf eurovalu Klaus Regling.
Slovensko neposkytne Grécku žiadne ďalšie peniaze ani záruky, uviedol minister financií Peter Kažimír. Pomoc pôjde z eurovalu.
Úverovú spoľahlivosť dočasného eurovalu neovplyvní žiadna budúca reštrukturalizácia gréckych dlhov, pretože za neho ručí eurozóna.
Európska komisia presadzuje rýchle poskytnutie pôžičky Grécku z dočasného eurovalu, čo narazilo na odpor hlavne Veľkej Británie a Česka, ktoré euro nepoužívajú.
Vláda Radičovej podľa Sulíka nepadla na rozdielnom postoji strán k eurovalu, ale preto, lebo vtedajší šéf SDKÚ Dzurinda sa chcel zbaviť premiérky.
Zavedenie európskych krízových mechanizmov - eurovalov - sa ukázalo ako správne rozhodnutie. Tvrdí to šéf ESM Klaus Regling.
Írsko bolo pred štyrmi rokmi ekonomicky na kolenách a teraz je už opäť ekonomickým tigrom Európy.
Medzinárodní veritelia nemajú chuť uvažovať o znížení gréckeho dlhu, uviedol výkonný riaditeľ eurovalu Klaus Regling.