Litovský prezident Gitanas Nauséda vyzval na "prísne" potrestanie osôb zodpovedných za krádeže vzácnych ruských kníh z 19. storočia.
Predávajúci cez sociálne siete ponúkal falzifikáty pracích práškov, gélov, šampónov a čistiacich prostriedkov.
Podľa Národnej banky Slovenska je to najmenej od zavedenia eura.
Falzifikáty predstavujú podľa správy EUIPO a OECD 6,8 % dovozu do únie a ich hodnota dosahuje 121 miliárd eur.
V prípade, že by sa tieto výrobky dostali na trh, držiteľom ochrannej známky by vznikla škoda takmer 55 800 eur.
Za čínsku kabelku či hodinky hrozí na Slovensku osem rokov basy či mastná pokuta. Stačí, ak vám internetový obchod predá miesto originálu napodobeninu značkového výrobku.
V Revúcej bolo počas zásahu zaistených 10,5 milióna kusov falzifikátov cigariet známej značky a šesť ton tabakovej suroviny.
Colníci často oznamujú, že zabavili napodobeniny značkového tovaru. Podvodníci sa takto snažia draho predať nekvalitné výrobky.
Majitelia ochranných známok potvrdili, že ak by tieto šály, deky, pančuchy či ponožky predali obchodníci ako originálne výrobky, zarobili by uvedenú sumu.
Obvinení muži sú stíhaní na slobode. V prípade dokázania viny hrozí za takýto skutok trest odňatia slobody na sedem až 10 rokov.
Falzifikát je kópia, ktorú jej autor vyhlasuje za originál. Odkedy sa začali používať peniaze, ľudia sa ich usilujú napodobniť, aby ľahko zbohatli. Peniaze však nie sú jediné veci, ktoré sa falšujú.
Trnavskí colníci odhalili v Dunajskej Strede pri dovoze tovaru 10.298 napodobnenín ochranných známok. Vzniknutú škodu odhadli na takmer 500-tisíc eur.
Príbor s logom módnej značky či obuv so štyrmi pruhmi. Fantázii falšovateľov sa medze nekladú a vydávajú viditeľne nekvalitný tovar za produkty značkových výrobcov.