V súčasnosti je aj v rámci vlasovej kozmetiky veľkou módou návrat k receptom starých mám. Bylinky, liečivé rastliny, ale aj zelenina. Jednoducho, "prírodná apotéka".
Ideálnym pomocníkom v mnohých domácnostiach je hlinený pekáč s vekom zvaný rímsky hrniec. Jeho kúzlo objavujú milovníci zdravého varenia.
Zvláštna strukovina, fava fazuľa, označovaná tiež ako bôb záhradný, dokáže narobiť s telom seniora zázraky.
Ak chcete chudnúť alebo si udržať stabilnú hladinu cukru v krvi, doprajte si nasledovné potraviny:
Fazuľa patrí medzi strukoviny, ktoré potrebujú dlhý čas varu, preto sa oplatí uvariť väčšie množstvo naraz.
Zmena jedálnička a prechod na alternatívne zdroje bielkovín môže podľa najnovšej štúdie znížiť riziko úmrtia súvisiace s výživou a emisie skleníkových plynov.
Nepotrebovali na to doktorov ani profesorov. A predsa všetky prababičky sveta vedeli, že v struku fazule, šošovice, hrachu, bôbu, či cícera sa skrýva sila aj zdravie.
Červená šošovica síce patrí do priečinka s ostatnými strukovinami, ale potrebuje samostatné zaobchádzanie a trochu iný prístup k vareniu.
Rýchly nástup chladného jesenného počasia so sebou prináša viacero nástrah pre ľudské telo. Sprievodným prejavom chorôb je vznik zápalu v organizme. Skôr než siahneme po liekoch, skúsme vyskúšať chutné potraviny, ktoré si s ním poradia.
Fazuľa si vyžaduje dlhý čas varenia, preto sa z praktického hľadiska oplatí uvariť viac. Spotrebuje sa rovnaké množstvo energie, ako by sme varili len 200 gramov.
Mlieko a z neho syry, bryndza, tvaroh. K tomu zemiaky, kapusta a slivky, mäso z vôd, z lesa, občas zo zabíjačky či z košiara...
Testosterón vraj robí muža chlapom. Tento hormón dodáva pánom silu v práci, aj pri intímnych chvíľach. Niektoré potraviny môžu byť pre jeho tvorbu pohromou.
S blížiacim sa letom rastie túžba po šiestich tehličkách na bruchu. Ich najväčším nepriateľom býva časté a nekontrolované jedenie.
Slovenská moderátorka Lenka Šóošová nejedáva príliš s obľubou sladké.
Kto je veľa potravín s antioxidantami, úspešne sa vyhýba vráskam, ale tiež mnohým chorobám, napríklad rakovine.
Jogurt? Ľanové semienka? Šalát? Budete prekvapení, čo fitnestréneri rozhodne neodporúčajú konzumovať pred tréningom.
V akých potravinách nájdete slušné zastúpenie bielkovín? A ako ich konzumovať?
Strukovín v jedálničku sa netreba vzdať len preto, že nafukujú.
Proti vetrom možno zabojovať aj domácimi prostriedkami - avšak aj životný štýl zohráva veľkú rolu.
Nenechajte telo hladovať, zároveň mu doprajte kvalitnú stravu.