Na súdny proces v súvislosti s pokusom o štátny prevrat čaká vo väzbe približne 80-tisíc ľudí.
Turecký minister školstva Ziya Selçuk oznámil, že od pokusu o puč bolo zničených 301 878 kníh, ktoré sú nejako spojenés s hnutím duchovného Fethullaha Gülena.
Medzi zatknutými sú traja plukovníci, osem majorov a desať nadporučíkov. Ide o členov pozemných síl, letectva i námorníctva.
Turecko pravidelne uskutočňuje takéto operácie v rámci rozsiahleho zásahu tamojšej vlády proti Gülenovmu hnutiu.
Bratranec moslimského duchovného žije v americkom exile a Ankara mu pripisuje zodpovednosť za pokus o prevrat z 15. júla 2016.
Ide o súčasť ťahania autoritárskej vlády prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana proti zamestnancov štátnej správy, ktorí sú podľa vlády členmi Gülenovho hnutia.
Za vraždou veľvyslanca je podľa tureckého prezidenta Gülenovo hnutie, ktoré vláda viní z pokusu ju zvrhnúť. K vražde sa pritom prihlásili sýrski teroristi.
O ďalšie tri mesiace predĺžila turecká vláda výnimočný stav, ktorý v Turecku platí od zmareného pokusu o štátny prevrat z 15. júla.
USA zlepšili postoj k žiadosti o vydanie Fethullaha Gülena, ktorý podľa tureckých predstaviteľov stojí za pokusom o puč. Uviedol turecký premiér Binali Yildirim.
Turecký minister spravodlivosti Bekir Bozdag poslal USA ďalší dokument, v ktorom žiada o zatknutie duchovného Fethullaha Gülena žijúceho v Pensylvánii.
Po tureckom prezidentovi Erdoganovi ho považujú za druhého najvplyvnejšieho človeka v Turecku. Fethullah Gülen žije tisíce kilometrov od svojej vlasti v dobrovoľnom vyhnanstve.
Niekoľko dní pred predčasnými parlamentnými voľbami vtrhla polícia do kancelárií opozičnej mediálnej spoločnosti. Tá je napojená na rivala tureckého prezidenta.