IRIS KOPCSAYOVÁ: Americký prezident Donald Trump napĺňa svoj sen a uvaľuje clá na všetkých naokolo. America first! Amerika na prvom mieste - hlásal v kampani terajší šéf Bieleho domu. Lenže už je po kampani.
Trhy nenávidia neistotu a Trumpovo druhé funkčné obdobie v Bielom dome vytvára obrovskú nestabilitu, povedal analytik Joshua Mahony.
IGOR DANIŠ: Vývoj v auguste 1968 určil chod krajiny na ďalších dvadsať rokov i ovplyvnil svetové dianie. Hrozí podobný scenár aj tento rok?
DAMBISA MOYO: Náznaky vznikajúcich bublín na finančných trhoch sú viditeľné.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Finančná kríza 2008 neoliberálnej ideológii uštedrila tvrdý úder, a zdalo sa, že sa z neho už nespamätá. Nestalo sa to, stojí za ňou totiž veľký biznis.
Na vzbudenie dôveryhodnosti využíva podľa centrálnej banky sfalšované listiny, obsahujúce logo NBS a pečiatky a podpisy jej zástupcov.
Ekonómovia preto radia znižovať deficit aspoň o pol percenta ročne. Až do prebytkového stavu.
IGOR DANIŠ: Vojna na Ukrajine nesiahla iba na úspory Rusov. Dosahy môžeme vidieť aj na vlastných účtoch. Strmý pokles akcií na burzách riadne orezal naše investované úspory.
ĽUBOŠ PAVELKA: Eufória mnohých, čo dnes investujú na akciových trhoch, pramení aj z toho, že mladí ľudia poriadne otrasy na burzách ani nezažili.
Druhý najväčší developer v Číne má záväzky vo výške viac ako 300 miliárd dolárov.
ĽUBOŠ PAVELKA: Drahé kovy sú mŕtvym kapitálom, či skôr peniazmi pre neveriacich. Na atraktivite stratia možno rovnako ako predražené nehnuteľnosti.
RADOVAN GEIST: Reálna ekonomika je stále v kríze, no finančné trhy rastú. Tisícke najbohatších ľudí sveta sa za deväť mesiacov vrátili majetky na predkrízovú úroveň.
Dohoda týkajúca sa finančných služieb je stále ďaleko, termín nie je stanovený.
Za minulý rok si na svoje bežné, investičné či dôchodkové účty pripísali Slováci spolu 1,3 miliardy eur.
Hlavným ťahúňom rastu ceny zlata bude tlačenie peňazí národnými bankami po celom svete.
Koronavírus zasiahol aj trhy a takmer paralyzoval možnosti Slovenska požičiavať si
Žiadne ďalšie zníženie úrokových sadzieb ani razantné zvýšenie tlačenia peňazí.
S Mariánom Búlikom o tom, ako majú bežní ľudia nakladať s úsporami v dňoch, keď koronavírus rozkolísal finančné trhy.
Európske akciové trhy prežívajú jedny z najťažších chvíľ vo svojej histórií.
Minulý týždeň koronavírus prudko udrel na dôchodkové úspory Slovákov. V priebehu piatich dní prišli negarantované dôchodkové fondy o 287 miliónov eur.