Pred piatimi miliónmi rokov hliadkovali v oceánoch obrovské žraloky. Ich veľké zuby inšpirovali v roku 1843 aj ich názov, ktorý sa odvtedy vžil: megalodon.
Výnimočnú kostru obrieho mäsožravého dinosaura vydražili vo štvrtok na prírodovednej aukcii Sotheby's za vyše šesť miliónov dolárov.
Paleontológovia pomenovali fosíliu najstaršieho známeho dravého živočícha podľa sira Davida Attenborougha.
Skamenené pozostatky jedného z najstarších predchodcov človeka sú približne o milión rokov staršie, než si vedci pôvodne mysleli. Vyplýva to z nového výskumu.
Paleontológovia oznámili, že objavili nový druh mäsožravého dinosaura. Mal mohutnú hlavu a krátke predné končatiny, podobne ako Tyrannosaurus rex.
Objav fosílie pandy v Číne pomohol výskumníkom vyriešiť záhadu, ako sa tomuto živočíšnemu druhu vyvinul "falošný palec" a stal sa jediným vegetariánom z čeľade medveďovitých.
Paleontológovia objavili v anglickom regióne East Midlands severne od Londýna desať metrov dlhú a približne 180 miliónov rokov starú skamenelinu.
V parížskej aukčnej sieni Druot dnes vydražili fosíliu doteraz najväčšieho nájdeného triceratopsa za 5,5 milióna eur.
Fosíliu doteraz neznámeho štvornohého predchodcu dnešných veľrýb objavili vedci v egyptskej púšti. Objav môže podľa paleontológov prispieť k pochopeniu vývoja veľrýb.
Nový druh pravekého obrieho nosorožca sa podarilo objaviť vedcom v severozápadnej Číne.
Austrálski vedci zistili, že obrovský dinosaurus patriaci do skupiny titanosaurov, ktorého fosilizované pozostatky objavili v roku 2016, je novým živočíšnym druhom.
Šesťročný britský chlapec našiel na záhrade skameneliny staré stovky miliónov rokov s pomocou sady na hľadanie fosílií, ktorú dostal pod stromček.
Moderná skenovacia technológia odhaľuje zaujímavé tajomstvá o pozoruhodnej fosílii zvanej Little Foot.
Trilobit, ktorého objavili ako fosíliu v roku 1846 na území dnešnej Českej republiky, mal oči podobné tým, aké majú dnešné včely.
Fosílie Elaphrosaura už našli napríklad v Tanzánii, Číne alebo Argentíne.
Obojživelník, ktorý bol veľký štyri až päť centimetrov, zrejme obýval mierny a vlhký dažďový prales.
Vedci objavili v západnej Antarktíde fosílie pozostatkov lesov, ktoré tam rástli pred 90 miliónmi rokmi, teda v období dinosaurov.
Fosília vtáka, ktorú nedávno objavili na holandsko-belgickej hranici, môže patriť najstaršiemu známemu predchodcovi hydiny.
Oculudentavis khaungraae bol zrejme veľký ako kolibrík.
Samce mali panciere s rohmi, ktoré využívali pri boji.