Držiteľ zápisu v Guinnessovej knihe rekordov za najväčšiu zbierku fosílií výkalov si otvoril múzeum.
Ide o výnimočný objav. Medúzy sú tvorené z 95 percent vodou a rýchlo sa rozkladajú, preto sa skamenené exempláre nachádzajú len zriedka.
Stretnúť sa s nimi zoči-voči by asi nechcel nikto, ale v múzeu sú obľúbenou atrakciou. Jedinečnú možnosť zoznámiť sa s pravekými jaštermi ponúka nová expozícia.
Podmorské brlohy obrieho červa, ktorý pred 20 miliónmi rokov zo zálohy prepadával morské tvory plávajúce okolo, objavili na Taiwane lovci fosílií.
V opustenom newyorskom lome objavili najstaršie fosílie stromov, staré 386 miliónov rokov.
Takto budú vyzerať fosílie budúcnosti.
Japonskí vedci objavili nový druh dinosaura, ktorý bol dlhý takmer osem metrov, informovala agentúra AFP.
Škótsko tak chce odradiť zberateľov fosílií.
Francúzski paleontológovia našli gigantickú stehennú kosť patriacu bylinožravému dinosaurovi.
Poprední americkí paleontológovia vyzývajú k celosvetovému zastaveniu predaja dinosaurích fosílií.
Vďaka fosílnym nálezom z juhu Poľska opísali vedci dosiaľ neznámy druh obrieho stavovca, ktorý pred viac ako 200 miliónmi rokov obýval Európu spoločne s dinosaurmi.
Slovenskí vedci opísali v prestížnom časopise Palaeontographica dokonale maskovaný hmyz - švába z vyhynutej čeľade Umenocoleidae.
Viac ako sedemtisíc hodín strávil Mark Mitchell čistením pravekej fosílie, ktorá sa dochovala v pozoruhodne dobrom stave.
Vedci v Maroku našli fosílie človeka (Homo sapiens) staré 300-tisíc rokov. Sú tak o stotisíc rokov staršie než doteraz známe najstaršie kosti človeka rozumného.
Britskí vedci objavili v kanadskom Quebecu najstaršie fosílie sveta. Domnievajú sa že vznikli pred asi 4,3 miliardami rokov.
Paleontológovia našli takmer kompletnú lebku, dolnú čeľusť, viacero zubov a časti končatín obrovskej prehistorickej vydry. Žila pred približne 6,2 milióna rokov na území Číny.
V Škótsku sa podarilo nájsť fosílie najstarších známych štvornohých suchozemských stavovcov, žijúcich pred 355 miliónmi rokov.
Čínsko-britský tím paleontológov na čele s Lüom Junchangom z Čínskej akadémie geologických vied opísal nový druh malého opereného dinosaura.
Paleontológ Nikita Zelenkov z Ruskej akadémie vied objavil na východe Sibíri časť fosílie papagája, ktorej vek odhadol na 16 až 18 miliónov rokov.
Paleontológovia Dean Lomax z University of Manchester a Judy Massare zo State University of New York opísali dva doteraz neznáme druhy ichtyosaurov.