Čo robili na prelome rokov 1992 a 1993, na čo sa tešili a čoho sa obávali, ktoré momenty za ostatné tri desaťročia vyhodnocujú ako najsvetlejšie a za čo sa naopak hanbia a čo ľutujú?
Vstup samostatného Slovenska do rodiny slobodných a rovných národov, radosť ale aj obavy. Nárast nacionalizmu, neoliberálna ekonomická transformácia či oslabovanie sociálnych práv občanov.
Pod spoločnú výzvu sa podpísali aj ďalší predstavitelia politického života.
Denník Pravda prináša veľkú anketu medzi vybranými siedmimi uchádzačmi o funkciu hlavy štátu. Čítajte odpovede na 28 dôležitých otázok.
Opozičné hnutie je presvedčené, že ktokoľvek z trojice Čaputová, Mistrík a Mikloško by bol dobrým prezidentom.
Pre rozvoj Slovenska je podľa KDH dôležité nie hľadanie rozdielov, ale toho, čo spája.
Ako prezidentka by Čaputová chcela byť pri ľuďoch, Mikloško si myslí, že súčasná vládna garnitúra po všetkých kauzách musí skončiť.
Kandidatúrou chce pokračovať v myšlienkach kresťanského disentu, Novembra 89, boja proti mečiarizmu a zápase so Smerom.
Mikloško neuvažuje o odstúpení z prezidentského súboja v prospech iného kandidáta.
Bývalý politik nateraz neuvažuje, že by sa vzdal v prospech silnejšieho kandidáta.
MARIÁN REPA: Predstava, že sa voľba prezidenta v 2. kole zredukuje na antivoľbu proti Harabinovi či Kotlebovi by mala ostatných kandidátov viesť k zodpovednosti.
Meno Mikloška vzbudzuje rešpekt. KDH chce, aby voľby prebehli dôstojne a aby konzervatívci mali relevantného kandidáta, povedal líder KDH Hlina.
Zber potrebných 15 000 podpisov, ktoré sú jednou zo zákonných podmienok kandidatúry na hlavu štátu, spustí v najbližších dňoch.
Ak sa Mikloškovi podarí zozbierať dosť podpisov a bude kandidovať, stane sa rekordérom prezidentských volieb na Slovensku.
Sviečkový protest predznamenal udalosti, ktoré 17. novembra 1989 naštartovali pád komunistického režimu.
O politickej ceste prezidenta Michala Kováča sme sa rozprávali s bývalým predsedom slovenského parlamentu Františkom Mikloškom.
Nakoľko dokáže byť cirkev aj sebakritická a priznať si svoje omyly a hriechy? Nakoľko je spolutvorkyňou spoločenského vývoja na Slovensku?
František Mikloško citlivo rozpráva o osobných témach ako rodina, priateľstvá či náboženstvo. Už od vysokoškolských štúdií sa angažoval v tzv. tajnej cirkvi.
Bývalého poslanca NR SR Františka Mikloška začali v Azerbajdžane trestne stíhať. Dôvodom je jeho návšteva regiónu Náhorný Karabach v roku 2010.