Japonské mesto Naraha zrušilo nariadenie na evakuáciu všetkých 7400 obyvateľov z roku 2011, ktoré bolo vydané po havárii v jadrovej elektrárni Fukušima.
Prvýkrát od havárie v jadrovej elektrárni Fukušima pred vyše štyrmi rokmi uviedli v Japonsku opäť do prevádzky odstavený jadrový reaktor.
Na západnom pobreží Kanady zaznamenali radiáciu pochádzajúcu z japonskej jadrovej elektrárne Fukušima, ktorú v roku 2011 poškodilo silné zemetrasenie a následné cunami.
Senzory, ktoré sledujú odtokový jarok, zaznamenali až 70-percentné zvýšenie rádioaktivity, než je v už aj tak dosť zamorenom komplexe elektrárne.
Muž, ktorý sa podieľal na stabilizácii elektrárne, spadol do nádrže na kontaminovanú vodu.
Havária vo Fukušime bola najväčšou jadrovou katastrofou od apríla 1986, keď explodovala elektráreň v ukrajinskom Černobyle.
Epicentrum otrasov sa nachádzalo pri pobreží prefektúry Fukušima. Správy o škodách zatiaľ hlásené nie sú. Zemetrasenie sa na chode elektrární neprejavilo.
Podzemná voda pri havarovanej japonskej jadrovej elektrárni Fukušima dosiahla doteraz najvyššiu úroveň radiácie.
Opice žijúci v blízkosti poškodenej japonskej jadrovej elektrárne Fukušima majú zmenenú krv.
Japonská vláda schválila nový energetický plán, ktorý počíta s využívaním jadrových elektrární.
V komplexe poškodenej japonskej jadrovej elektrárne Fukušima zahynul robotník, ktorého zavalila hlina. Je to prvé úmrtie pracovníka od zemetrasenia.
Niektorí obyvatelia, ktorých v roku 2011 úrady v Japonsku evakuovali z okolia jadrovej elektrárne v prefektúre Fukušima, sa budú môcť konečne vrátiť domov.
Úniky rádioaktívnej vody patria medzi najvážnejšie problémy, s ktorými bojujú experti pri likvidácii elektrárne na severovýchodnom pobreží ostrova Honšu.
Vysoko rádioaktívna voda znova pretiekla cez jednu z ochranných bariér postavených v areáli japonskej jadrovej elektrárne Fukušima.
Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu potvrdila, že v polovici októbra vyšle do Japonska tím, ktorý zhodnotí pokroky pri likvidovaní škôd v elektrárni vo Fukušime.
Japonský premiér Šinzó Abe nariadil demontáž reaktorov 5 a 6 v poškodenej jadrovej elektrárni Fukušima.
Japonská vláda vyčlení na nové opatrenia proti únikom rádioaktívnej vody z poškodenej jadrovej elektrárne Fukušima 47 miliárd jenov, teda asi 360 miliónov eur.
Japonská vláda chce investovať v prepočte viac ako 350 miliónov eur do boja proti únikom rádioaktívnej vody v areáli elektrárne v prefektúre Fukušima.
Radiácia v skladovacích nádržiach s vodou v jadrovej elektrárni Fukušima je 18-krát vyššia, ako udávalo minulé meranie.
Japonský úrad pre dohľad nad jadrovou energiou zvýšil stupeň závažnosti úniku rádioaktívnej vody z nádrže v areáli jadrovej elektrárne Fukušima.