Hlavnou postavou talianskej kultúry je tohto roku Dante Alighieri. Od smrti jedného z najvýznamnejších talianskych básnikov uplynie 700 rokov.
Mohli by umelecké diela zachrániť pracovné miesta?
V Paríži dnes pre verejnosť opäť otvorili múzeum Louvre, ktoré bolo štyri mesiace zatvorené kvôli opatreniam v súvislosti so šírením koronavírusu.
Online rozhovory môžu diváci sledovať každý druhý utorok na facebookovom profile SNG a na Youtube.
Galéria Nedbalka otvorila už po tretí krát bratislavskú Dáždnikovú ulicu.
Do múzeí či galérií už môžeme vojsť, opatrenia sú však stále prísne.
Kultúrne inštitúcie v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK stratili za mesiace marec a apríl viac ako 100.000 eur.
Zverejnili aj mnohé zbierkové predmety a pripravia aj online aktivity pre deti na rozvoj tvorivého myslenia v oblasti histórie
Hrozba koronavírusu už zasiahla oblasť kultúry.
Obraz Raffaela známy pod názvom Pápež Lev X. s kardinálmi Giuliom de' Medici a Luigim de' Rossi bol totiž zaradený medzi 24 umeleckých diel, ktoré pre svoj stav nemôžu opustiť galériu Uffizi.
Plán projektových návrhov na rekonštrukciu sa rozšíril a navýšil sa aj rozpočet.
Bola to náhoda či osud? Azda oboje. Zároveň tak trochu i záhada. Veď ako ináč vysvetliť zrod výstavy Figurman?
Galéria Danubiana predstavuje tvorbu Vladimíra Gažoviča.
Pôsobí na domácej módnej scéne už viac ako 10 rokov, jej značka oslávila tento rok oficiálnu desaťročnicu.
Obrovská svietiaca zemeguľa, zázračná pilulka proti extrémizmu či experimentálne dielo v priestore verejných toaliet.
Anabela Žigová priniesla do Banskej Štiavnice Super pocit. Svojím autorským projektom hľadá autentický pocit nenásilia a porozumenia v bežnom živote, nielen v umení.
Mat sa chystá vystreliť šíp na štíhlu krásku v odvážnych plavkách, radostne preskakujúcu vlny morského príboja. Darčekmi obdarúva ďalšiu, ktorá sa chladí sediac na pätách na brehu jazierka.
„Neviem, kam ideme, ale ja sa už odtiaľ nevrátim. Ty sa určite vrátiš, a preto sú všetky tie ukryté maľby tvoje,“ povedal Arnold Peter Weisz-Kubínčan v auguste 1944 Zorke Kahan-Rigovej.
Amsterdamské Rijksmuseum začalo s vôbec najväčšou reštauráciou slávneho obrazu Nočná hliadka (1642) holandského maliara Rembrandta van Rijna.
Ani jedna Grand Prix, víťazná trofej Bienále ilustrácií Bratislava, nezostala za dve desaťročia doma. Všetky sa rozleteli do sveta.