MARIÁN REPA: Starý vtip hovorí, že najväčším nepriateľom poľnohospodárov sú jar, leto, jeseň a zima. Skutočnosť je však oveľa komplikovanejšia, ale dala by sa zhrnúť do jedného slova – nerovnováha.
BRIGITA SCHMÖGNEROVÁ: Európska komisia navrhla, aby sa revidovala Smernica o geneticky modifikovaných organizmoch (GMO), druhým je návrh o generálnom pardone pre herbicíd glyfosát. Koho argumenty EK počúva?
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Vyhrabe ešte niekto heslo sociológa Jacquesa Ellula, že myslieť dnes globálne znamená konať lokálne?
Americká dominancia by stúpla ešte viac po tom, čo by EÚ odsúhlasila použitie sóje z GMO aj na výrobu biopalív.
Čína v utorok povolila dovoz piatich geneticky upravených plodín. Je to prvé takéto povolenie za 18 mesiacov.
Prečítajte si otázky a odpovede o možno blízkej hudbe budúcnosti, ktorá k nám príde z USA.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Fatálne následky presadzovania geneticky modifikovaných potravín pociťuje najmä tretí svet – India, Afrika a Latinská Amerika.
Občianska iniciatíva GMO odovzdala na ministerstve pôdohospodárstva petíciu Slovensko bez geneticky modifikovaných organizmov, ktorú podpísalo vyše 16 700 ľudí.
Občianska iniciatíva Slovensko bez GMO odovzdá v pondelok ministerstvu pôdohospodárstva petíciu.
Americkí spotrebitelia dostanú prvýkrát možnosť zistiť priamo z obalov potravinových výrobkov, či obsahujú prísady z geneticky modifikovaných organizmov (GMO).
Americká vedecká inštitúcia sa postavila za geneticky upravované potraviny, ale varovala, že predpovede o riešení problémov s hladom nie sú opodstatnené.
Najväčšia zóna voľného obchodu na svete, ktorá sa už roky pripravuje medzi USA a EÚ, má čoraz väčší tábor odporcov medzi bežnými ľuďmi.