"Ide o formu genocídy. Nemohla som to mlčky prehliadať," hovorí v podcaste denníka Pravda poslankyňa Monika Kozelová, ktorá bola podporiť osamotené matky priamo na Ukrajine.
Holodomor spôsobil sovietsky režim na Ukrajine v 30. rokoch minulého storočia. Viedol k úmrtiam miliónov Ukrajincov.
Ukrajinský prezident to uviedol v súvislosti s 90. výročím začiatku hladomoru zo stalinistickej éry, ktorý v rokoch 1932-33 zabil milióny Ukrajincov.
Nenávisť a dezinformácie šírené na internete "hlboko postihujú židovské komunity po celej Európe".
Desiatky mŕtvych tiel v civilnom oblečení ležali na uliciach Buče i ďalších miest blízko Kyjeva, pričom niektoré z nich mali ruky zviazané za chrbtom.
Taha Al-J. z Iraku je členom teroristickej organizácie Islamský štát (IS). Súd vo Frankfurte ho uznal za vinného z vraždy päťročného jezídskeho dievčatka Redy.
Vyše štvrť storočia žila s jediným želaním. Túžila sa dôstojne rozlúčiť so synom, ktorý je od genocídy v bosnianskej Srebrenici nezvestný. "Potom budem môcť pokojne umrieť," vravievala. Nedočkala sa. Choré srdce Hajry Čatičovej v utorok dotĺklo.
Nacisti mali zabiť v Pskovskej oblasti, ktorá bola v danom čase rozdelená medzi Leningradskú oblasť a Tverskú oblasť, 75-tisíc civilistov a 377-tisíc vojakov.
Tvrdí to komunita pôvodných obyvateľov Kanady. Pred pár týždňami našli v najväčšom takomto zariadení masový hrob s pozostatkami 215 detí.
Bývalý veliteľ bosnianskosrbskej armády žiadal oslobodenie.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Kamloopska škola sa však naďalej riadila nepísaným, zato však hlboko funkčným zákonom „dobrý Indián, mŕtvy Indián“.
Školu v mene kanadskej vlády v rokoch 1890-1969 prevádzkovala katolícka cirkev.
Ide o ďalší prejav rozhorčenia britských politikov nad údajným porušovaním ľudských práv v autonómnej provincii Sin-ťiang na severozápade Číny, kde žije moslimská menšina Ujgurov.
Autori 600-stranovej správy odmietli konštatovanie, že Paríž "nevidel a prehliadal" prípravy na genocídu z roku 1994.
Do kampane sa zapojili preživší z celého sveta, ktorí plánujú každý deň zverejňovať na Facebooku videá s výzvou pre šéfa spoločnosti Marka Zuckerberga.
Nikdy viac. Dve slová, ktoré svet opakuje po genocídach a vojnových zločinoch. Srebrenica bola pred 25 rokmi príšerným varovaním, čoho sú ľudia schopní.
Bývalý rwandský minister obrany Bizimana údajne zahynul okolo augusta roku 2000. Vyplýva to z výskumu jeho telesných pozostatkov, ktoré sa našli v hrobe v meste Pointe-Noire v Konžskej republike.
Muž, ktorý žil s falošnou identitou v Asnières-sur-Seine, je podozrivý, že mal významný podiel na rwandskej genocíde z roku 1994.
Šlo by o reakciu Turecka na rozhodnutie Senátu amerického Kongresu, ktorý formálne uznal vyvražďovanie Arménov v Osmanskej ríši z rokov 1915 - 1917 za genocídu.
V hitlerovskom Nemecku pred 80 rokmi sa nerozpakovali začať s eutanáziou aj bez súhlasu parlamentu a pacientov.