Európska únia a Spojené štáty sa diametrálne rozchádzajú v otázke pestovania geneticky zmenených plodín. To však nebráni dovozu miliónov ton geneticky modifikovanej sóje z USA do Európy.
Prečítajte si otázky a odpovede o možno blízkej hudbe budúcnosti, ktorá k nám príde z USA.
Zápaly, alergie či tráviace problémy. Geneticky modifikované potraviny sa podľa ich kritikov môžu podpisovať pod zhoršené zdravie ľudí.
PETER JAVŮREK: Niektoré ohlasy na dohodu medzi Trumpom a Junckerom akoby boli potvrdením pravidla: čím menej je informácií, tým väčší huriavk sa strhne.
Na väčších dovozoch americkej sóje do EÚ sa v stredu vo Washingtone dohodli americký prezident Donald Trump a šéf eurokomisie Jean-Claud Juncker.
SILVIA RUPPELDTOVÁ: Šestnásteho augusta sa vo Washingtone začalo päťdňové rokovanie členských krajín Severoamerickej dohody o slobodnom obchode – NAFTA.
Občianska iniciatíva GMO odovzdala na ministerstve pôdohospodárstva petíciu Slovensko bez geneticky modifikovaných organizmov, ktorú podpísalo vyše 16 700 ľudí.
Občianska iniciatíva Slovensko bez GMO odovzdá v pondelok ministerstvu pôdohospodárstva petíciu.
Americkí spotrebitelia dostanú prvýkrát možnosť zistiť priamo z obalov potravinových výrobkov, či obsahujú prísady z geneticky modifikovaných organizmov (GMO).
Dohoda o TTIP opäť sústredila pozornosť na potraviny, nie obyčajné, ale geneticky modifikované.
Neprajú zdraviu, kráse, dlhovekosti, vedia len obratne pohladiť chuťové bunky. Pár minúť rozkoše na jazyku znamená, že vaše telo zásobíte toxínmi.
Pripravovaná dohoda o Transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP) má uľahčiť výmenu tovarov a služieb medzi dvoma najväčšími ekonomikami sveta EÚ a USA.
Brusel už nebude obmedzovať členské štáty EÚ pri rozhodovaní o pestovaní geneticky modifikovaných plodín na svojom území.