Podvodníci útočia na emócie rodičov. Fake Family podvody raketovo rastú – škody dosiahli státisíce eur.
Ransomvérové útoky najčastejšie zasiahli finančníctvo, zdravotníctvo, maloobchod a služby. Na Slovensku boli evidované 4 prípady verejného ransomvérového vydierania.
Podozrivý sa k zodpovednosti za svoje počítačové útoky hlásil na fórach na dark webe.
Spôsobilostí maďarských ozbrojených síl, ako aj e-maily, mená pracovníkov a údaje o armádnych obstarávaniach sú už dostupné na darkwebe.
Hekeri na hlavnú stránku Lega umiestnili banner s ponukou novej kryptomeny, ktorú si záujemci mohli kúpiť za Ethereum.
Obvinený muž mal v roku 2018 získať prístupové údaje zamestnanca nemeckej súkromnej IT firmy.
Hackerom sa podarilo ovládnuť desiatky robotických vysávačov Ecovacs, ktorým prikázali aby pokrikovali rasistické nadávky a naháňali domácich miláčikov.
Hekeri využiť elektromagnetické vyžarovanie z káblov HDMI na rekonštrukciu toho, čo sa zobrazuje na obrazovke. To znamená, že teoreticky môžu zobraziť všetko na vašom monitore – heslá, e-maily a dôverné dokumenty.
V zverejnenom dokumente tajné služby taktiež uvádzajú taktiky, techniky, postupy a analýzu škodlivého softvéru, ktorý jednotka 29155 využíva.
Malá chyba v momentovom kľúči môže spôsobiť obrovské škody, vrátane požiaru auta. Dokonca cez ňu môžu hekeri odstaviť celé výrobné linky.
Webstránku britskej kráľovskej rodiny v nedeľu zhruba na 90 minút vyradil z prevádzky kybernetický útok.
Útočníci sa snažili od obetí vylákať prihlasovacie údaje alebo ich vydierali pod zámienkou zverejnenia kompromitujúceho obsahu, ktorý údajne nahrali.
Bitcoiny v celkovej hodnote 25-tisíc dolárov ukrajinský hacker ukradol z najväčšieho ruského online trhu s drogami, nad ktorým získal kontrolu.
Čierna Hora čelí v posledných dňoch rozsiahlemu kybernetickému útoku, ktorý koordinujú ruské tajné služby, tvrdia čiernohorskí spravodajcovia.
Až 80 % z firiem, ktoré sa rozhodli výkupné zaplatiť, boli napadnuté znovu. Napriek tomu väčšina obetí na podmienky útočníkov pristupuje.
V počte takzvaných ransomvérových útokov sa Rusko stalo najväčším terčom na svete. Po invázii na Ukrajinu si krajina pohnevala mnohých hackerov.
Ako si predstavujete hackera? Ako digitálneho zločinca, ktorý za sebou nezanecháva stopy, pracuje sám a vyhýba sa publicite? Takých zrejme nájdeme už len vo filmoch.
Hackerská skupina Anonymous zverejnila odkaz určený Rusom.
Kam až môžu siahať kompetencie automobilky? Ďalej, ako si viete predstaviť.
Ruský kybergang narušil aj prevádzku infraštruktúry v USA, keď v máji zaútočil na siete prevádzkovateľa ropovodu Colonial Pipeline.