NordPass ukázal rebríček najpoužívanejších hesiel. Niektoré slovenské vás rozhodne prekvapia.
Google vylepšuje prihlásenie pomocou tzv. passkeys, ktoré sú bezpečnejšie než heslá, využívajú biometrické údaje a umožňujú synchronizáciu medzi zariadeniami.
Je pravdepodobné, že na zozname uniknutých hesiel je aj niektoré z tých vašich. Podľa odborníkov ide o najväčší kompilát hesiel v histórii.
Namiesto hesla svoju identitu overíte pomocou skenu tváre, odtlačku prsta či PIN kódu. Aj Google má ambíciu zbaviť ľudí hesiel.
K heslám sa síce hackeri nedostali, no majú prístup k celému radu citlivých údajov, ktoré môžu použiť pri fišingových útokoch.
Microsoft umožní užívateľom aktivovať si prihlasovanie sa do účtu aj bez hesla. Svoju identitu budú môcť overiť iným, bezpečnejším, spôsobom.
Rebríček najhorších hesiel sa spravidla výrazne nemení. Aj v roku 2019 bolo najhorším, no zároveň aj napoužívanejším heslom 12345.
Inštitút alternatívneho riešenia sporov Slovenskej bankovej asociácie zaznamenal zvýšený výskyt prípadov týkajúcich podozrivej e-mailovej komunikácie, ktorých cieľom je získanie citlivých údajov od klientov bánk.
Záleží vám na bezpečnom uchovávaní dát online? Jedinečné a zároveň zapamätateľné heslá sú silnejšie a efektívnejšie ako ich pravidelná zmena.
Na prácu potrebujeme viac hesiel ako na súkromné účely. Vyše pätiny z nás používajú viac ako päť hesiel na pracovné účely.
Medzi najhoršími heslami minulého roka opäť nechýbali čísla a jednoduché slová. Do zoznamu sa dostali aj Hviezdne vojny.
Google chce ľudí zbaviť zlých hesiel a komplikovaného prihlasovania sa. Overiť identitu užívateľa pomôže jeho smartfón.
Používate kvalitné heslá ku svojim online účtom? Mnoho používateľov ich vplyv stále podceňuje. Najpoužívanejším heslom je aj naďalej 123456.
Hnutie Daniela Lipšica NOVA, ktoré sa prezentuje otvoreným a transparentným vládnutím, má "technický" problém zverejniť darcov pre verejnosť.
Až donedávna bola nová virtuálna mena, ktorá v januári oslávi svoje štvrté narodeniny, spájaná najmä so svetom hackerov a čierneho obchodu. Je to bublina? Príležitosť? Treba brať bitcoin vážne?
Kanadská firma vyvíja náramok, ktorý monitoruje tlkot srdca a dokáže ho využiť na bezdotykové odomknutie telefónu či auta.