Po premiére bol režisér Martin Čičvák priam v eufórii. Radostne nám porozprával, ako inscenácia Hirošima, moja láska vznikala a prezradil aj to, že keď videl výkon Táne Pauhofovej, tiekli mu od dojatia slzy.
Táňu Pauhofovú po dlhšej prestávke pre materskú dovolenku opäť môžeme vidieť v divadle - v Aréne hrá Francúzku vo vynikajúcej inscenácii Martina Čičváka Hirošima, moja láska.
Láska a zloba, život a smrť, vina a nevinnosť. Nie je veľa hier, ktoré siahajú až do takej hĺbky ľudskej existencie. Hirošima, moja láska v Divadle Aréna vytiahla na javisko slávnu predlohu francúzskej spisovateľky Marguerite Durasovej.
Nobelovu cenu za mier udelili organizácii Nihon Hidankjo, ktorá združuje Japoncov a Japonky, ktorí v auguste 1945 prežili výbuch amerických atómových bômb.
Platforma sa za výrok ospravedlnila.
Kedy sa zbúra skelet bývalého obchodného domu a začne sa s výstavbou nového projektu?
Pre 78 rokmi zhodili Američania atómovú bombu na japonské mesto Hirošima. Hrozí jadrová katastrofa opäť?
Na spomienkovej slávnosti v Hirošime sa zúčastnili zástupcovia 110 krajín a Európskej únie, čo je najvyšší počet v histórii tohto podujatia.
Hlavnou témou trojdňového stretnutia je vojna na Ukrajine. Viaceré krajiny už pred začiatkom rokovaní oznámili nové sankcie voči Rusku.
Je možné, že sa veľmoci vzdajú jadrových zbraní? Odpovedá guvernér Hirošimy.
Teruko Jahataová mala osem rokov, keď japonskú Hirošimu 6. augusta 1945 zasiahla americká jadrová bomba Little Boy (Malý chlapec).
Charles Michel to uviedol v príhovore prednesenom počas návštevy v japonskom meste Hirošima.
O šiestich Japoncoch, ktorí prežili, je skutočný príbeh Hirošima, ktorý práve vyšiel v slovenčine vo vydavateľstve Ikar.
IGOR GREXA: Umelá inteligencia, údajná budúcnosť a nádej ľudstva, si na letisku v Teheráne pomýlila odlietajúci ukrajinský civilný Boeing 737 s americkou vojenskou raketou.
Dátum zhodenia atómovej bomby na Hirošimu sa stal Svetovým dňom boja za zákaz jadrových zbraní.
Na tohtoročnej spomienke sa zúčastnili zástupcovia z 85 krajín sveta a tí, ktorí prežili bombardovanie, označovaní termínom hibakuša.
Pri príležitosti nedeľnajšieho 72. výročia útoku na japonské mesto to napísala agentúra AP.
Už predtým, ako Severná Kórea otestovala interkontinentálnu strelu, ktorou by mohla poslať atómovú bombu aj na USA, posunuli vedci ručičky hodín súdneho dňa na dve a pol minúty pred polnocou.
Ničivá sila zmenila okolitú krajinu na púšť, no tieto stromy ostali na miestach svedčiť o sile života. Dnes sú symbolmi nádeje a fotia si ich turisti.
Spory, či sa má ospravedlniť, alebo nemá, utíchli. Barack Obama ako prvý úradujúci šéf Bieleho domu do Hirošimy prišiel a obetiam atómovej bomby vzdal hold.