Jeden z predpokladov prosperujúcej záhrady je hnojenie. Otázka je, čím, kedy a ako hnojiť správne?
Kosenie trávnika je činnosť, ktorá možno nepatrí medzi obľúbené, ale je potrebná. Poznáte triky, ktoré zaručia zdravý zelený koberec?
S niektorými burinami sa dá spolunažívať, s inými je to horšie. Ako sa zbaviť nežiaducej rastliny?
Zabezpečuje prísun prospešných látok, posilňuje štruktúru substrátu a prispieva k tvorbe humusu. No nie vždy.
Jedlá pôdopokryvná trvalka: to vyznieva ako popis ideálnej rastliny vymyslenej umelou inteligenciou.
Pre pestovateľský úspech je kvalita pôdy jedným z najdôležitejších faktorov. Jar je ideálny čas postarať sa o pôdu.
Bio prostriedky na hnojenie majú veľa predností. Jednou z nich je, že si ich môžeme ľahko vyrobiť sami.
Len málokto pozná prospešné organické hnojivo, ktoré zaberá v úžitkovej aj okrasnej záhrade. Pritom je až geniálne jednoduché.
Počas zimných mesiacov kvitnú rozkošné izbové prvosienky známe aj ako primulky. Ako sa o ne starať, aby kvitli čo najkrajšie?
Hnojenie je potrebné a užitočné. To je zaužívaná záhradkárska poučka, no aj ona má svoje ale. Nie vždy totiž volíme správne hnojivo a postup.
Všetok odpad zo záhrady a väčšinu bio odpadu z domácnosti môžete využiť na tvorbu kompostu. Získate tak ten najkvalitnejší výživný substrát, aký môžete záhrade dopriať, a to z jej vlastných zdrojov.
Vysoké majestátne strapce z kvetov sýtych farieb, ktoré krášlia záhradu na prelome jari a leta, sú skutočnou potechou oka aj duše. Stračonôžke sa darí na slnečných miestach v dobre vyživenej pôde. Čo ešte táto trvalka potrebuje?
Sankcie voči Rusku redukujú dodávky hnojív, štáty sa obávajú nedostatku potravín.
Vypitím sa prínos čaju zďaleka nekončí. Ani priložením vrecúšok na unavené oči. V záhrade ho môžete použiť ako hnojivo, dezinfekciu aj odpudzovač rastlinnej i živočíšnej pliagy.
Pri organickom pestovaní sotva môže vo vašom diapazóne chýbať rohovinové hnojivo. Hodí sa do všetkých záhrad, a dokonca aj na vodnú vegetáciu. Čo vlastne je rohovina, aké má prínosy a ako sa používa?
Záhrada prináša materiálne aj nehmotné úžitky, zďaleka to však nie je zadarmo. Každá rada, ako ušetriť pri jej prevádzkovaní, sa zíde.
Ak ste si kúpili rastlinu, presadili ju do nového kvetináča a pravidelne ju zalievate, to ešte nezaručuje, že nie je hladná. Viete, čím to je a ako rastline pomôcť?
Ak potrebujete do receptu olúpané jablko, citrón či pomaranč, šupky z nich nemusia skončiť v koši.
Hnojivá nadobúdajú svoje charakteristické vlastnosti rôznymi pomermi základných zložiek – NPK: N – dusík, P – fosfor a K - draslík. V hnojivách sa môžu nachádzať v rôznych pomeroch.
Stromy, kríky aj rastliny po správnom jarnom reze môžu priniesť veľa kvetov a plodov. Orezané zvyšky potom najlepšie poslúžia ako súčasť kompostovania.