Keď Mongolsko odmietalo zatknúť šéfa Kremľa, Poľsko vyslovilo silnú nevôľu. Teraz však mieni postupovať rovnako v prípade izraelského premiéra.
Publicista Martin Mózer získal veľmi cenné svedectvo o pomoci pre Alfréda Wetzlera, ktorý na jar 1944 utiekol z nacistického tábora smrti.
Kitty Weichherzová. Malá usmiata Židovka. Dievča, o ktorom si jej otec písal poznámky od chvíle, keď sa narodila. Zároveň je to cenné svedectvo o holokauste.
Z archívnych dokumentov sme útržkovito zmapovali tragický osud jednej židovskej rodiny z Partizánskej Ľupče v období vojnového slovenského štátu.
Ondrej Čanecký sa zachoval statočne. Pomohol dvom väzňom na úteku, ktorí chceli podať svedectvo o hrôzach v hitlerovskom tábore smrti.
Tomi Reichental (86), židovský rodák zo Slovenska, po desaťročiach mlčania o holokauste začal rozprávať. Bolestivý príbeh aj o hrôzach v koncentračnom tábore.
MICHAL HORSKÝ: Kuriózny príbeh ignorancie, intolerancie a pohŕdania obeťami fašistického režimu. Čo sa stalo?
MARTIN KRNO: Už pred dvoma rokmi nás vo vedení SZPB ružomberský primátor šokoval kandidatúrou na Harabinovej strane Vlasť.
IGOR DANIŠ: Ružomberok udelil cenu historikovi Františkovi Vnukovi. Primátor je podpredseda Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov. SZPB sa od udelenia ceny dištancoval.
Kniha približuje diskrimináciu a prenasledovanie židovského obyvateľstva na Slovensku od roku 1938 až po holokaust a skončenie 2. svetovej vojny v roku 1945.
Druhého marca Vatikán otvoril archívy týkajúce sa pontifikátu pápeža Pia XII. (1939 -1958). Čo to znamená pre Slovensko porozprával historik Ivan Kamenec (81).