Pre pandémiu koronavírusu sa už druhý rok nemohla uskutočniť spomienka s väčšou účasťou na obete prvej deportácie Židov z vojnového Slovenského štátu.
Čím sa nám prihovára dokumentárny film s názvom Gerta Vrbová?
Súd vo Varšave v utorok rozhodol, že dvojica profesorov histórie, ktorá zostavila zborník o osude Židov v nacistami okupovanom Poľsku, sa za "nepresnosti" vo svojej práci musí ospravedlniť.
Kniha približuje diskrimináciu a prenasledovanie židovského obyvateľstva na Slovensku od roku 1938 až po holokaust a skončenie 2. svetovej vojny v roku 1945.
Lovec nacistov Efraim Zuroff za svoj život pomohol vypátrať vyše 3-tisíc nacistických zločincov.
Švédsko sa na holokauste síce nepodieľalo, ale udalosti, ktoré sa počas druhej svetovej vojny stali, ho ovplyvnili.
Zvolený deň sa symbolicky viaže k 27. januáru 1945, keď Červená armáda oslobodila koncentračný a vyhladzovací tábor Auschwitz-Birkenau.
Príbeh mladej Židovky, ktorá po návrate z koncentračného tábora na Oravu zisťuje, že sa tam už necíti doma.
Minister školstva Branislav Gröhling to povedal pri príležitosti stredajšieho Pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia.
Prezidentka Zuzana Čaputová si Deň obetí holokaustu a rasového násilia pripomenula pietnou spomienkou na židovskom cintoríne v Bratislave.
Stali sa nielen bezbrannými obeťami, boli aj hrdinami v beznádejnej dobe.
Premiér sa zúčastnil na pietnej spomienke na obete holokaustu a rasového násilia a návšteve Múzea holokaustu v Seredi.
Grosmanovú, rodenú Friedmanovú, odviedli so sestrou do koncentračného tábora, keď mala 18 rokov. V tábore bola tri roky a tri mesiace.
Štíhla veža kostola na vŕšku nad dedinou Slatina ako výkričník varuje široké okolie a upozorňuje, že sa tu pred necelými 76 rokmi stalo niečo strašné.
Do kampane sa zapojili preživší z celého sveta, ktorí plánujú každý deň zverejňovať na Facebooku videá s výzvou pre šéfa spoločnosti Marka Zuckerberga.
Od piatka je v Banskej Bystrici verejnosti opäť sprístupnená vila významného maliara Dominika Skuteckého, ktorý je širokej verejnosti známy najmä obrazom Trh v Banskej Bystrici.
Podujatie sa uskutočnilo na izraelskom veľvyslanectve v Berlíne vo forme videokonferencie prostredníctvom internetovej platformy Zoom.
Pre Oľgu Weissovú znamená nariadenie zostať doma oveľa viac než zavrieť dvere. Vybavuje si totiž spomienky na to, ako sa počas druhej svetovej vojny skrývala pred nacistami.
Druhého marca Vatikán otvoril archívy týkajúce sa pontifikátu pápeža Pia XII. (1939 -1958). Čo to znamená pre Slovensko porozprával historik Ivan Kamenec (81).
Vyhladzovací tábor Sobibor stál na mieste, kde dnes šumí les. Stopy mali byť zahladené. Práve tu zahynulo najviac ľudí zo Slovenska, rozpráva historik Ján Hlavinka.