Mnohí rodičia sa pýtajú, prečo má ich osemročný potomok náhle zlú náladu, háda sa s kamarátmi a pri najmenšom konflikte prepuká v plač.
Nemusí ísť o žiadnu pohlavnú chorobu, ani závažné ochorenie. Svrbenie vo vagíne je však častou ženskou nepríjemnosťou spôsobenou úplne banálnymi príčinami.
Milión žien bolo pozorovaných v rámci 13-ročnej štúdie, ktorá odhalila súvislosť medzi hormonálnou antikoncepciou a depresiou.
Po orgazme sa žena náhle rozplače. Stalo sa niečo? Nepáčilo sa jej to? Alebo sú to slzičky šťastia? Nie, nie. Reč je o postkoitálne dysfórii.
Počas 28-dňového cyklu sa v tele ženy striedajú nielen nálady, ale aj hormonálne výkyvy.
Viac zábavy pri športe a zvýšená chuť na sex. Prečo sa hormóny pri peknom počasí zbláznia a aký vplyv majú slnečné lúče na náš sexuálny apetít?
Aj počasie a nevera majú istú súvislosť. Viete, akú?
Nahromadené hormóny a túžba po bezpečí sa postarajú o skvelý sex po konflikte.
Estetických kliník a kozmetických centier, ktoré ponúkajú službu trvalé odstránenie chĺpkov, je požehnane. Ako s v nich má laik zorientovať, podľa čoho si má vybrať?
Vaše vzťahy a postava sú v omnoho väčšej spojitosti, ako by sa mohlo zdať. Do veľkej miery váš chlap formuje, ako budete vyzerať.
Pozor na konzumáciu cukru, aby ste nepochovali chuť na sex.
Najspoľahlivejšou antikoncepciou je hormonálna, pri ktorej sa uvádza až 99-percentná účinnosť. Jej vývoj šiel v posledných rokoch vpred míľovými krokmi.
Postretne to každého človeka, muža či ženu, ktorý chudne. Najprv to ide ľahko, no na chvíľu sa váha zastaví.
Olympijský víťaz v desaťboji z Montrealu 1976 Bruce Jenner prvýkrát verejne priznal, že sa cíti byť ženou.
Stále viac dospelých trápi akné. Najčastejšie ženy medzi 25 a 45 rokmi. Čo sú jeho príčiny a ako sa vyrážok zbaviť?
Hypotyreóza je ochorenie, ktoré vzniká z nedostatku hormónov štítnej žľazy. Vzniká najčastejšie ako následok chronického autoimunitného zápalu štítnej žľazy či po operáciách štítnej žľazy.
So zvyšujúcim sa priemerným vekom dožitia prežije dnešná žena viac ako tretinu svojho života po menopauze.
Je zodpovedná za mnoho dôležitých úloh, ktoré ovplyvňujú chod organizmu. Kým pracuje ako má, vôbec o nej nevieme. Problémy sa začnú, keď dôjde k výkyvom jej činnosti. Štítna žľaza.
Gravesova-Basedowova choroba je ochorenie, keď imunitný systém tvorí protilátky proti štítnej žľaze. Ochorenie môže postihovať aj oči, ktoré vystupujú z jamiek.
Hormóny štítnej žľazy sú potrebné pre normálny metabolizmus a fungovanie organizmu. Ich základným stavebným kameňom je jód. Pre zdravie má obrovský význam.