Chcela prepravovať ľudí rýchlosťou 1200 kilometrov za hodinu, no ani jej prototyp verejnosť a investorov nepresvedčil. Firma Hyperloop One skrachovala.
Môžete cestovať rýchlejšie než prúdovým lietadlom, navyše za polovičnú cenu. Presne to sľubuje kanadská spoločnosť TransPod.
Ultrarýchle cestovanie cez “potrubie” v projekte Virgin Hyperloop si na vlastnej koži vyskúšali prví cestujúci.
Ďalšie kroky projektu zahŕňajú testovanie na vysokorýchlostnom zariadení, po ktorom nasleduje pilotná prevádzka.
Výsledkom rokovaní so spoločnosťou Hyperloop TT napokon nebolo vybudovanie prvej európskej “rýchlodráhy” medzi Bratislavou a Viedňou.
Spoločnosť Virgin Hyperloop One, za ktorou je britský miliardár Richard Branson, chce v Indii vybudovať superrýchly dopravný systém.
Vývoj a výstavbu systému extrémne rýchlej potrubnej dopravy Hyperloop podporí miliardár Branson.
Elon Musk chce raziť tunely až 14-krát rýchlejšie. Autá by sa v nich prepravovali na pohyblivých plošinách s vysokou rýchlosťou.
Firma HTT vyvíja kapsulu, ktorá by na rýchlodráhe Hyperloop mohla prepraviť až 40 ľudí rýchlosťou 1223 kilometrov za hodinu.
V Dubaji budú ľudí okrem taxíkov rozvážať aj nadrozmerné drony. V pilotnej prevádzke by mali byť už v júli tohto roka.
V Spojených arabských emirátoch by mohol do piatich rokov vzniknúť prvý hyperloop na svete.
Revolučný prepravný systém Hyperloop by mali otestovať už na začiatku budúceho roka. Zatiaľ však bez skutočných pasažierov.
Technológia hyperloop bola pôvodne predstavená ako nadzvukový dopravný prostriedok pre pasažierov, ale zrealizovanie tohto projektu je ešte ďaleko.
Výstavba diaľnic a rýchlostných ciest sa na Slovensku v nasledujúcich rokoch môže spomaliť. Štát už rozdelil všetky prostriedky z eurofondov.
Bratislavu s Viedňou môže už o niekoľko rokov spojiť úplne nový spôsob cestovania. Kapsule jazdiace v trubici s vákuom.
Cestovanie vo svete sa v najbližších rokoch môže zmeniť. Priekopníkom v prepravovaní ľudí vo vákuových trubiciach môže byť Slovensko.
Projekt Hyperloop by mohol spojiť Viedeň a Bratislavu potrubným systémom na prepravu ľudí. Rokovania so slovenskou vládou sa už začali.
Do roku 2025 by sa mohli ľudia medzi mestami Los Angeles a San Francisco prepravovať v kapsulách rýchlosťou zvuku.