Srbský nacionalista Vojislav Šešelj na protest proti oslavám 20. výročia vojenskej operácie Búrka v Chorvátsku podpálil jeho zástavu pred ambasádou v Belehrade.
Haagsky tribunál sa rozhodol dočasne pustiť do Srbska niekdajšieho "prezidenta" vzbúrených chorvátskych Srbov Gorana Hadžiča kvôli nádoru na mozgu.
ICTY potvrdil doživotný trest väzenia pre veliteľa spravodajského oddelenia bosnianskosrbskej armády, generála Zdravka Tolimira.
Srbský ultranacionalista Vojislav Šešelj, ktorý bol vlani kvôli nevyliečiteľnej chorobe dočasne prepustený z väzby oslavoval slobodu tým, že spálil chorvátsku vlajku.
Medzinárodný trestný tribunál v Haagu potvrdil doživotné tresty väzenia, ku ktorým boli pred piatimi rokmi odsúdení dvaja bývalí dôstojníci bosnianskosrbskej armády.
Bývalý vodca bosnianskych Srbov Radovan Karadžič očakáva, že výsledkom jeho procesu na Medzinárodnom trestnom tribunále pre bývalú Juhosláviu bude zbavenie obvinení z vojnových zločinov.
Pred Medzinárodným trestným tribunálom pre bývalú Juhosláviu (ICTY ) v Haagu prvýkrát vystúpili svedkovia obhajoby Ratka Mladiča.
Bývalý bosnianskosrbský prezident Radovan Karadžič a šéf jeho armády Ratko Mladič sa v utorok na pôde Medzinárodného tribunálu pre bývalú Juhosláviu v Haagu prvýkrát od ich zatknutia objavia spoločne na verejnosti.
Bývalý šéf bosnianskosrbskej armády Ratko Mladič musí podať svedeckú výpoveď v rámci procesu s jeho niekdajším spojencom, bosnianskosrbským prezidentom Radovanom Karadžičom.