Nepriaznivá situácia na akciových trhoch by mohla zatraktívniť iné šetriace produkty. Vracajú sa do hry banky a ich termínované vklady? Koľko dokážete zarobiť?
Ak ste už dostali výpis o svojich úsporách v II. pilieri, asi vás nepoteší - vlani všetky fondy prerobili. Ak nejdete do dôchodku teraz, nemusíte zúfať - ale čo ak idete?
Po rokoch prudkého nárastu ceny nehnuteľností prvý raz mierne klesli. Napriek tomu je bývanie stále menej dostupné. Prečo?
O úskaliach nákupu cez internet a o rizikových e-shopoch hovoríme v relácii Ide o peniaze s Juditou Šenkárovou zo Slovenskej obchodnej inšpekcie.
Nový rok môže byť dôvodom dať si záväzok - začať sporiť. Je január ideálnym mesiacom pre začiatok investície? Sú niektoré mesiace v roku výnosnejšie ako iné?
Na jednej strane vláda upokojuje, že ľudia si za energie výrazne nepriplatia, na druhej strane niektoré januárové faktúry hovoria iné. Ako to teda je?
Aký bol z pohľadu osobných financií rok 2022 a na čo sa máme tešiť, alebo čoho sa báť v roku 2023?
Ešte sa o ňom len hovorí, ale... Výhodou digitálneho eura by mohli byť rýchle platby v celej eurozóne. Nevýhodou, že štáty by vedeli o každej našej finančnej transakcii.
Ak bola pred rokom splátka 150-tisícovej hypotéky 468 eur, dnes za ten istý úver platíte mesačne 716. Čo to robí s trhom realít?
Či máte do dôchodku rok alebo 40, napovie vám, aká môže byť vaša budúca penzia. Novinku Sociálnej poisťovne predstaví jej generálny riaditeľ Michal Ilko.
Mnoho dôchodcov má úspory, dokonca aj v tisícoch eur. Niektorí doma, niektorí na bežnom účte. Inflácia si z nich berie až 15 percent. Čo s tým?
Už je draho, alebo nás to najhoršie ešte len čaká? Ako zdražovanie mení správanie Slovákov? Na čom chceme najviac ušetriť a aké zlé rozhodnutia robíme?
Nech si o rodičovskom dôchodku a jeho dopade na verejné financie myslíme čokoľvek, pár dní je realitou. V relácii Ide o peniaze si povieme, ako to bude fungovať.
Sporenie na dôchodok má zabezpečiť príjem v starobe. Ak sa dožijete viac ako je priemer, tak rozhodnutie vybrať časť peňazí správne byť nemuselo. Rozoberáme aktuálne zmeny v II. pilieri.
Ako sa má správať investor, ak trhy klesajú? Čo určite nesmie urobiť?
Život býva krutý, ukázali to aj nedávne tragédie. Životné poistenie si však nestačí len založiť, ale treba sa oň starať, aby chránilo aktuálne životné situácie. Ako?
Akoby nestačilo, že byty sú enormne drahé a rastú aj úroky na hypotékach. Od januára bude bývanie pre časť ľudí opäť nedostupnejšie. NBS pripravila nové obmedzenia.
Mnohí sa už naučili nenosiť hotovosť, stačilo mať pri sebe plastovú platobnú kartu. Aj tento zvyk sa zmení, fungujeme stále viac digitálne. Aká je budúcnosť platenia?
Už nebudeme mať len spoločné euro, ale aj spoločný európsky dôchodok. Čo to je a aké sú jeho výhody prezradíme v relácii Ide o peniaze.
Drahé bývanie a nižšia dostupnosť hypoték opäť otvárajú tému stavebného sporenia. Kedysi vychytený produkt ale stráca na dychu.