Zo všetkých volieb na svete majú vari najväčší vplyv na akciové trhy prezidentské voľby v USA. Čo sa na nich bude diať po víťazstve Joa Bidena? Budú vaše úspory rásť alebo strácať hodnotu?
ESG fondy investujú len do firiem, ktoré podnikajú spoločensky zodpovedne. Práve toto kritérium je lákadlom generácie mileniálov a stáva sa z neho svetový megatrend.
Chargeback. Slovo, ktoré počúvate zriedkavo a služba, s ktorou sa zrejme väčšina z vás ešte nestretla. Ale môže vám pomôcť dostať vaše peniaze späť.
Akademický rok sa síce začal, ale prednáškové sály a internáty sú prázdne. Je z hľadiska nákladov štúdium z domu lacnejšie? Koľko stojí vysoká škola a ako ju zaplatiť?
Koronakríza sa naťahuje, prevádzky zatvárajú. Kedy siahnuť po možnosti odkladu splátok? A ako sa na opätovné splácanie majú pripraviť tí, ktorí už odklad využili?
V doplnkovom dôchodkovom sporení, ktoré označujeme ako III. pilier, je približne 847-tisíc sporiteľov. Aký je jeho význam a aké sú výhody či nevýhody?
Aj keď sa čakalo, že koronakríza ceny nehnuteľností trochu zreálni, v druhom kvartáli vzrástli medziročne o vyše 11 percent. Prečo? Pozrite si 50. epizódu relácie Ide o peniaze.
Niečo sa pokazí, stane sa nečakaná udalosť, alebo len po niečom túžite a dá sa to výhodne kúpiť. Lenže - peniaze na účte nie sú. Ako sa k nim dostať rýchlo a lacno?
Pointou zarábania nie je žiť od výplaty k výplate, ale budovať majetok. Ako sa to naučiť? Poďme to riešiť od druhej mzdy, keďže vieme, že prvú proste musíme minúť celú...
Negatívny vplyv korony na domáce rozpočty pocítili podľa prieskumu agentúry Focus až dve tretiny domácností. Čo robiť, aby sme na podobnú udalosť boli finančne dobre pripravení?
Uvažujete o zmene zdravotnej poisťovne? V relácii Ide o peniaze si prejdeme benefity jednotlivých poisťovní a povieme vám, či práve to je to najdôležitejšie.
Viete, koľko by stál liter benzínu, krabička cigariet či poldecák tvrdého alkoholu, keby neboli spotrebné dane? Prečo ich štát zvyšuje a kam idú vybrané peniaze?
Kým akcie v čase korony kolíšu, cena zlata nielen stúpa, ale láme historické rekordy. Oplatí sa investovať do tejto vzácnej komodity a keď, tak ako?
Možno ste si netrúfli ísť na dovolenku, ostali vám voľné dni a dostali ste unikátny nápad – prerobiť niečo v byte či dome.
Aj keď sa vám roky v zahraničí nič nestalo, nikdy neviete, ktorá dovolenka bude tá "iná". A teraz je tu ešte aj koronavírus.
Korona nás ešte viac, aj z hľadiska nákupov, platieb a spravovania vlastných peňazí, presunula do online priestoru. Odvrátenou stranou sú bezpečnostné riziká.
Koronakríza sa ešte neskončila. Na druhej strane, už máme nejaké skúsenosti. Čo nás naučila? Kde vieme ušetriť a na čom zarobiť?
Určite ste už počuli slová ako kryptomena, ťažba kryptomien v počítačovej sieti či bitcoin. Ale čo o tejto téme viete? Ak sa chcete dozvedieť viac, ste tu správne.
Viac ako koronavírus dnes strašia ľudí jeho ekonomické následky. Aj schopnosť splácať či dostať nový úver. Banky menia podmienky, úroky, poplatky. Aký je aktuálny stav?
Máme sa o úspory v druhom dôchodkovom pilieri báť? Máme do toho aktívne zasiahnuť a meniť stratégiu sporenia? Odpoveď prináša pravidelná relácia Ide o peniaze.