Ceny ropy budú mať v tomto roku oveľa výraznejšie výkyvy, hoci by sa na trhu mohla v prvom polroku obnoviť rovnováha medzi ponukou a dopytom.
Dopyt po rope sa bude budúci rok zvyšovať pomalšie, než sa predpokladalo. Uviedla to Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA).
Svetu hrozí čoraz väčšia závislosť od dodávok ropy z Blízkeho východu, uviedol šéf Medzinárodnej agentúry pre energiu (IEA) Fatih Birol.
Rovnováha na globálnom trhu s ropu sa obnoví v druhej polovici tohto roka, v prvej polovici budúeho sa opäť začnú vytvárať prebytky.
Tempo rastu dopytu po zemnom plyne sa do roku 2021 spomalí na úroveň 1,5 % ročne.
Ceny ropy už mohli dosiahnuť svoje dno. Uviedol to šéf Medzinárodnej agentúry pre energetiku (IEA) Fatih Birol.
Globálne ceny ropy sa pravdepodobne odrážajú od dna a predpokladá sa, že v priebehu tohto roka sa budú zvyšovať.
Svetový trh s ropou začne obnovovať rovnováhu po dlhom zahltení až budúci rok, keď sa začne znižovať ťažba v Spojených štátoch.
Previs ponuky ropy vo svete zostane počas väčšiny tohto roka, z veľkej časti preto, že obmedzenie ťažby z bridlicových hornín v USA potrvá dlhšie, než sa predpokladalo.
Svetové ceny ropy sa pravdepodobne nevrátia k 80 dolárom za barel skôr ako na konci tohto desaťročia, a to napriek poklesu investícií.
Aktuálne nízke ceny ropy, ktoré tešia pri lacnom tankovaní aj slovenských motoristov, by mali zotrvať do leta budúceho roka.
Krajiny by sa nemali pri tvorbe energetických politík spoliehať na to, že ceny ropy ostanú nízko, uviedol výkonný šéf IEA Fatih Birol.
Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA) znížila odhad rastu svetového dopytu po rope na budúci rok.
Maďari by chceli, aby Medzinárodná agentúra pre energiu (IEA) od roku 2017 presunula svoje sídlo z Paríža do Budapešti.
Tempo rastu globálneho dopytu po rope sa v budúcom roku zrýchli vďaka expanzii svetovej ekonomiky.
"Zlatý vek" zemného plynu, ktorý teraz zažívajú Spojené štáty, dorazí v najbližších piatich rokoch aj do Číny.