Hlávkový šalát by nemal počas leta chýbať v jedálničku. Pre vysoký obsah zdraviu prospešných látok pomáha na mnohých frontoch.
Kanadskí vedci tvrdia, že alergie, ktoré sa vyvinú v prvom roku života dieťaťa, možno predpovedať analýzou ich prvej stolice po narodení.
Imunita po prekonaní ochorenia COVID-19 je o niečo silnejšia než po podaní vakcíny.
Hľadáte nápoj na podporu imunity, krásy, energie a dlhovekosti? Nemusíte piť žiadne exotické riasy, ani drahé elixíry. Odpoveďou je starý dobrý kefír.
Ľudský organizmus má vlastné mechanizmy, ktoré ho chránia pred nepriaznivými vonkajšími vplyvmi. Jedným z nich je enzým lyzozým, látka vlastná nášmu telu.
Varianty koronavírusu by mohli byť menej nebezpečné pre očkovaných a pre ľudí, ktorí sa z covidu-19 zotavili, než sa pôvodne myslelo.
Zima pre telo môže predstavovať zvýšenú záťaž.
Odborníčka na výživu Zdenka Havettová odporúča 10 spôsobov prevencie nielen proti COVID-19, ale aj proti iným chorobám, typickým pre zimné obdobie.
Nedostatok pohybu má z dlhodobého hľadiska nepriaznivé účinky na zdravie, pohodu a kvalitu života.
Obranyschopnosť organizmu dokážeme povzbudiť vynechaním zlozvykov, ktoré sa stávajú bežnou súčasťou nášho života. Na čo si dať pozor práve v čase výskytu infekčných ochorení?
Vitamín D vnímame ako jednu látku. Nie je to však pravda. Tvorí ho viacero biologicky aktívnych látok, ktoré sú rozpustné v tukoch.
Imunita znamená, že naše telo je pripravené porátať sa s nepriaznivými vonkajšími okolnosťami, napríklad vírusmi. Čo robiť, aby dobre fungovala?
Imunita je našou základnou zbraňou aj brnením v boji proti vírusom, baktériám a dokonca aj mnohým civilizačným ochoreniam. Preto má zmysel jej neustále posilňovanie.
Podľa vedcov aj ľudia s protilátkami v tele môžu koronavírus ďalej prenášať a šíriť.
Naše telo je nastavené tak, aby sa chránilo pred rôznymi patogénmi zvonka. Ak je však oslabené, vírusy a baktérie majú pootvorené dvere, aby mohli napáchať zlo.
Kožné ochorenia, hnačky, poruchy imunity a náchylnosť na infekčné ochorenia. Toto sú najčastejšie zdravotné problémy, ktoré ohrozujú seniorov z dôvodu nedostatku zinka.
Bielkoviny sú veľké molekuly, ktoré sú zapojené do všetkých životných procesov. Regulujú trávenie, vylučovanie, dýchanie, pohyb, spánok, učenie, imunita, rozmnožovanie a mnohé ďalšie.
Organizmus seniora je špecifický, a preto jeho imunita potrebuje iné stimuly, aby sa udržala pri sile.
U občanov SR bolo od začiatku roka do 31. októbra 2020 zaznamenaných a diagnostikovaných 58 nových prípadov HIV infekcie.
Pri slove otužovanie si nemusíte okamžite predstaviť plávanie medzi ľadovými kryhami.