Román mladej talianskej spisovateľky Giulie Caminito vôbec nie je sladký.
Držiteľka talianskej Ceny Campiello Giulia Caminito predstaví v Bratislave román Voda v jazere nikdy nie je sladká v preklade Ivany Dobrakovovej.
Sú to témy veľkej histórie, nielen francúzskej, ale svetovej, z pohľadu bežnej ženy a jej každodenného života.
Spisovateľka bola ocenená "za odvahu a prísne objektívnu ostrosť, s akou odhaľuje korene, odcudzenie a kolektívne obmedzenia osobnej pamäti", uviedla porota.
Aj po rokoch sa občas objaví ukrytý poklad, ako v prípade doteraz nevydanej knihy Simone de Beauvoir.
Novela vo svete oceňovanej britskej autorky Rachel Cuskovej je výnimočná svojou formou. Ocenil ju Guardian aj New Yorker Times.
Debutová zbierka poviedok, v ktorých autorka skúma komplikované vzťahy medzi pohlaviami, dynamiku príťažlivosti a posadnutosti druhým ľudským telom.
Lakonický názov Sérotonín naznačuje, že pôjde o pitvu ľudskej psychiky. Houellebecq si ani nenatiahne rukavice a reže.
Pre postavy Eleny Ferrante je príznačné, že ich radosti a traumy z detstva sprevádzajú po celý život. Naplno to potvrdila už svojou neapolskou ságou a inak tomu nie je ani v knihe Zraňujúca láska.
Čitatelia, ktorí už mali možnosť čítať cyklus románov Geniálna priateľka, môžu teraz spätne poznať, ako Elena Ferrante variuje svoje základné témy vzťahu k matke, k manželovi, svojim dcéram, k sebe.
Elena Ferrante nevytvorila len rozsiahlu epopeju, akou je napríklad Vojna a mier či Buddenbrookovci, ale napísala ju aj podobným spôsobom.
Autorka na celom svete preslávenej Neapolskej ságy sa skrýva za pseudonymom Elena Ferrante.
Elena spolu so svojou „geniálnou priateľkou“ Lilou nechávajú za sebou svoje klaustrofobické dievčenstvo a vstupujú do sveta búrlivej mladej dospelosti.
Zaradiť Roberta Bolaña do spoločnosti magických realistov len preto, lebo jeho prózy obsahujú snové i absurdné prvky? Nie, lyrické pasáže v duchu Márqueza nečakajte.
Bilqiss je „neposlušná“ žena v krajine, kde sa vyplatí byť akoukoľvek, len nie nepredvídateľnou a nestálou.
Román noir, v ktorom sa miešajú umenie, dejiny a teror.
Do týchto siedmich paradoxných príbehov neurologických porúch a kreativity Oliver Sacks vložil nesmiernu empatiu a ľudskosť, vďaka ktorým sú jeho klinické poviedky oceňované na celom svete.