KAROL MORVAY: Nevhodne podaná informácia spôsobuje zväčša krátkodobé cenové šoky, ktoré dodatočne infláciu "prihrievajú".
ĽUBOŠ PAVELKA: Najväčší problém populistických opatrení je stretnutie s realitou, keď štátu chýbajú peniaze tých druhých.
Aký bol z pohľadu osobných financií rok 2022 a na čo sa máme tešiť, alebo čoho sa báť v roku 2023?
BRANISLAV ONDRUŠ: Riešením by mala byť zmena zákona o sociálnom poistení, ktorá by zabezpečila mimoriadnu valorizáciu dôchodkov v mimoriadne zhoršenej príjmovej situácii.
ĽUBOŠ PAVELKA: Krajiny postihnuté pandémiou sa ešte nestihli zotaviť a dostali ďalšiu ranu v podobe energetickej krízy a drahých surovín nafukovaných v čase vojny na Ukrajine.
Inflácia je rekordná, ceny energií idú hore. Ako táto situácia ovplyvní chod kúpeľov? Obávajú sa ich prevádzkovatelia nižšej návštevnosti? Obmedzia niektoré procedúry a budú zvyšovať ceny?
IGOR DANIŠ: Na budúci rok budeme musieť obracať každé euro. Bez sporenia sa nezaobídeme.
ANTON MARCINČIN: Ako prežiť krízu bez ujmy na fyzickom a psychickom zdraví? Okrem ambície, dobrej vôle a „peňazí, peněz a peňeži“ je treba mať aj vieru v lepšiu budúcnosť.
Na jednorazový príspevok pre ľudí, ktorých najviac postihlo zdražovanie, by mala vláda vynaložiť 133 miliónov eur.
Inflácia v SR od januára t. r. sa dvíha: z takmer nulovej hodnoty koncom roka 2020 na 2,2 % v máji 2021. Čo ak budú rásť ceny takto rýchlo aj ďalej?
Na Slovensku medziročná inflácia posilnila na 1,7 % z marcových 1,5 %.
Na Slovensku inflácia tiež rástla, a to na 1,5 percenta z marcových 0,9 percenta.