Rozhodnutiu o zavedení chemickej interrupcie musí podľa neho predchádzať zhoda v koalícii.
Gynekologičku Mariu Kubisovú postavili pred súd, pretože šiestim ženám pomohla ukončiť tehotenstvo, čo je v Poľsku zakázané.
Výsledkom zákaz interrupcií v 14 štátoch USA je takmer 65-tisíc tehotenstiev spojených s násilným pohlavným stykom.
Tabletky si kúpia online, alebo vycestujú do zahraničia na súkromnú kliniku. Ako si ženy pomáhajú, keď sa nevedia dostať k interrupcii?
PETER WEISENBACHER: Rozsudok Ústavného súdu USA berúci ženám právo rozhodovať o svojom tele je ukážkou úpadku USA.
Téma interrupcií sa objavuje už od prvých dní po parlamentných voľbách. V tomto volebnom období sa objavuje z viacerých dôvodov.
PETER JAVŮREK: Dosiaľ sa ešte neprihlásil nik, pre koho by bola interrupcia zábavkou. Zákonodarcovia si však dovoľujú podozrievať ženy en bloc práve z niečoho podobného.
Iniciatívy vítajú všetky návrhy, ktoré ochraňujú život, za najlepší považujú návrh zákona, ktorým sa riešia bezdôvodné potraty.
Sprísňovať legislatívu o interrupcii sa chystali strany SNS a Smer.
MARIÁN REPA: Naši politici vždy prídu s agendou, ktorá im pomôže získať hlasy. Pred štyrmi rokmi ľudí strašili migrantmi, teraz sa zamerali na interrupcie.
V jeseni by sa opäť mala dostať na pretras téma umelého prerušenia tehotenstva. Poslanci Smeru a SNS chcú skrátiť lehotu, dokedy môže žena požiadať o zákrok.
Podľa mimovládok by nemali o životoch a zdraví žien rozhodovať politici bez základných znalostí fungovania ženského tela.
Zákon takmer úplne zakazuje umelé prerušenie tehotenstva - dokonca aj v prípadoch znásilnenia a incestu.
Stane sa Argentína najväčšou latinskoamerickou krajinou, ktorá legalizuje potraty?
Na súde vyšlo najavo, že od septembra bolo dievča znásilnené osemkrát. Jej bratovi vymerali dvojročný trest.
Desaťtisíce poľských žien vyšli do ulíc, aby vyjadrili nesúhlas s pripravovaným sprísnením protipotratového zákona. V Bratislave sa zišli pred Poľským inštitútom.