Mnoho rodičov sa snaží pomôcť deťom so štartom do života. Šetria im dlhé roky, ale nie vždy sa podarí, aby každé dostalo rovnako. Čo radí odborník?
Podvodníci sú čoraz sofistikovanejší, pôsobia dôveryhodne a ich cieľom bývajú najmä seniori.
Investovanie je dôležitá súčasť zhodnotenia majetku, šetrenia na budúcnosť detí, na dôchodok, ale aj na kratšie životné ciele. Mnohým bránia v investovaní obavy z podvodov. Poradíme, na čo si dať pozor.
Potichu ukrajuje z úspor, z peňazí na bežnom účte aj z hotovosti. Inflácia, tento nenápadný, no istý zlodej peňazí, stále znižuje hodnotu financií, napriek tomu jej mnohí nevenujú pozornosť.
Slováci chcú mať v starobe dosť prostriedkov a túžia do dôchodku odísť skôr, no väčšina neverí, že im postačí štátna penzia. Jednou z možností, ako si zvýšiť príjem na dôchodku, je aj investovanie.
Straty v úsporách bežných ľudí dosiahli aj 20 percent a to nemusí byť koniec. Čo sa vlastne stalo a čo bude ešte nasledovať?
Do čoho sa oplatí investovať?
8 dôležitých otázok a odpovedí o tom, ako získať peniaze k dôchodku či pre deti.
Investovanie je dôležité pre zabezpečenie budúcnosti, a to aj pri menších pravidelných sumách.
Štatistiky hovoria, že na bežných, sporiacich účtoch a termínovaných vkladoch dnes leží viac ako 45 miliárd eur.
Predávať sa budú ale len do 31. marca.
Začiatok roka potvrdil predpoklady analytikov a zlato láme historické rekordy.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Kúpite si dlhopis? Slováci sú šporovliví, na bežných účtoch si "škrečkujú" okolo 49 miliárd eur. Slušný balík.
Plány zahŕňajú investície do infraštruktúry, dereguláciu a podporu podnikateľského prostredia.
ĽUBOŠ PAVELKA: Hľadanie útočiska pre úspory v podobe investovania do akcií alebo aspoň do fondov s prevahou akcií je do doby, kým prasknú bubliny akciových indexov, vždy celkom atraktívne.
Dlhopisy sú oslobodené od daní a odvodov a neobsahujú poplatky, okrem sekundárneho predaja.
Demografický vývoj ukazuje, že štátne dôchodkové dávky nebudú stačiť a aj druhý pilier zatiaľ naznačuje, že jeho príspevok nemusí byť dostatočný.
ĽUBOŠ PAVELKA: V médiách často zaznievajú výroky o tom, ako je potrebné sporiť si počas pracovného života na obdobie staroby na príkladoch „uletených“ z reality.
ĽUBOŠ PAVELKA: Mŕtvym kapitálom môžeme označiť taký majetok, ktorý neprináša žiadne skutočné výnosy v podobe dividendy, úrokov, nájomného alebo renty.
Ľudia na Slovensku po dlhom čase vo veľkom investujú tak, ako by mali.