S narastajúcou popularitou inteligentných (smart) zariadení sa objavujú aj nové formy hackerských útokov. Ostražitosť preto treba zvýšiť najmä po kúpe elektroniky, ktorá využíva pripojenie na internet.
Pokrok v priemysle vyžaduje 5G technológie, vďaka ktorým sa výrobné podniky premenia na takzvané "chytré továrne". Aj Slovensko je na prahu veľkých zmien.
Na zariadenia internetu vecí (IoT) útočilo v prvom polroku viac ako 120-tisíc rôznych modifikácií malvéru.
Pätica slovenských študentov vytvorila mobilnú aplikáciu, ktorá má vodičom pomôcť s hľadaním voľných parkovacích miest v preplnených mestách.
Spoločnosť IBM v Košiciach otvára svoje prvé pracovisko zamerané na tvorbu a implementáciu riešení internetu vecí.
Spotreba energie už nebude hlavnou prekážkou pri rozpoznávaní reči v jednoduchých zariadeniach. Nový čip jej spotrebuje minimum.
Inteligentné zariadenia budú v Južnej Kórei môcť svojho majiteľa informovať napríklad o prázdnej chladničke alebo stratenom mobile.
Mnoho krajín vrátane Slovenska ešte stále nevyužíva plný potenciál 4G sietí. S prechodom na 5G sa preto niet kam ponáhľať, tvrdí Huawei.
Bluetooth 5 bude mať až štvornásobný dosah a dvojnásobnú rýchlosť oproti súčasnej verzii. Zariadenia budú komunikovať medzi sebou automaticky.
Jednoduché zariadenia v domácnosti sa budú môcť k domácej Wi-Fi sieti pripájať z väčšej vzdialenosti a s nižšími energetickými nárokmi.
Ericsson, AT&T a Altair vyvinuli technológiu, ktorá umožní jednoduchým zariadeniam fungovať s jednou batériou aj desať rokov.
Spotrebná elektronika sa bude vďaka fenoménu zvanému "internet vecí" uberať novým smerom. Veci budú vďaka internetu komunikovať s okolím.