Patálie okolo ističovej aféry z roku 2017 sa na regulačnom úrade nekončia. Po NKÚ a polícii si na neho chce posvietiť aj Úrad pre verejné obstarávanie.
Kontrola sa mýli, som z toho zhrozený, tvrdí bývalý šéf regulačného úradu Jozef Holjenčík. Kontrolóri trvajú na svojom, posunuli výsledky polícii.
Na regulačný úrad si posvietili kontrolóri Najvyššieho kontrolného úradu. Tvrdia, že chýbajú posudky za státisíce Jeho bývalý šéf Jozef Holjenčík vracia úder.
V roku 2017 prekvapili ľudí vysoké sumy na faktúrach za energie. Vypukla tzv. ističová aféra. Teraz si na ne posvietia vyšetrovatelia.
Lacnejšiu elektrinu či plyn v budúcom roku čakať nemôžeme. Naznačujú to ceny na burzách, ale aj nové vyhlášky regulačného úradu, ktoré už riešia aj ističe.
Spoločnosť Východoslovenská distribučná po roku od ističovej kauzy upozorňuje odberateľov, aby na výmenu ističov nerezignovali.
Odberatelia by podľa regulačného úradu nemali váhať a čo najskôr prispôsobiť veľkosť hlavných ističov svojim reálnym odberom.
Odberateľom Stredoslovenskej energetiky z radov domácností klesnú koncové ceny elektriny v porovnaní s minulým rokom priemerne o 6 %.
Matovič na tlačovej besede ukázal upomienky troch občanov, ktorým spoločnosť Východoslovenská energetika hrozí, že ak nezaplatia do 13. marca, tak ich odpoja od elektriny.
Ističová aféra takmer zmenila život v obciach. Regulačný úrad prudko zvýšil poplatky, až po zásahu vlády ich vracia späť.
Poplatky za elektrinu podľa kapacity ističov nie sú uzavretá kapitola. Z nového delenia poplatkov sa na Slovensku stala najväčšia kauza za súčasnej vlády.
Mať byt či chatu s ističmi 3x 50 ampérov má byť od januára luxusom. Ročný poplatok za to, že ľudia majú k dispozícii elektrický prúd, môže byť až vyše 300 eur.