Zvažuje Korčok vstúpiť do straníckej politiky? „Dajte mi čas,“ reagoval.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Prvý prejav nového prezidenta býva dôležitý. Rovnako netrpezlivo sa však čaká aj na prejav porazeného kandidáta. Ten to nemá ľahké.
Peter Pellegrini získal takmer 1,41 milióna hlasov, čo je rekord od roku 1999. Naopak Ivana Korčoka volilo 1,24 milióna ľudí, čo by mu v predošlých štyroch prezidentských voľbách stačilo k triumfu.
Sledovali ste s nami priebeh noci, výsledky a prvé reakcie online.
Od čoho všetkého závisí volebná účasť? Čo mobilizovalo ľudí v predchádzajúcich prezidentských voľbách?
Príhovor TASR poskytol prezidentkin hovorca Martin Strižinec.
Ivan Korčok a Peter Pellegrini sa v stredu večer stretli len pár hodín pred moratóriom v debate na RTVS.
Účasť Pellegriniho a Korčoka v televíznych dueloch zhodnotila Pravda spoločne s odborníkmi. Ak sa nestane niečo závratne, posledná debata v RTVS bude povinnou jazdou a bojom o nerozhodnutých.
Druhé kolo volieb bude v sobotu.
Neúspešný kandidát Ján Kubiš dá v druhom kole prezidentských volieb svoj hlas Petrovi Pellegrinimu.
V exkluzívnom bleskovom prieskume SANEP-u hodnotili respondenti debatu oboch prezidentských kandidátov na Markíze. Jeden z nich vyšiel lepšie pri všetkých otázkach.
Pellegrini priznal luxusné autá, ktoré nevlastní. Korčok má za suseda Harabina a zbierky obrazov za desaťtisíce
V sobotu si Slovensko zvolí nového prezidenta a záujem divákov vypočuť si názory oboch kandidátov je obrovský.
Profilový rozhovor sa uskutočnil prostredníctvom e-mailu. Obaja kandidáti dostali rovnaký súbor otázok, z ktorých niektoré boli prispôsobené danému kandidátovi.
Profilový rozhovor sa uskutočnil prostredníctvom e-mailu. Obaja kandidáti dostali rovnaký súbor otázok, z ktorých niektoré boli prispôsobené danému kandidátovi.
Budeme svedkami rekordnej účasti? Kto má väčšiu šancu vyhrať? Ako hodnotia odborníci prezidentské voľby 2024?
Druhé kolo prezidentských volieb sa neúprosne blíži a kampaň vrcholí. Kandidáti absolvovali ostrú debatu na Markíze, zopakujú si ju v stredu v RTVS.
IRIS KOPCSAYOVÁ: Obaja prezidentskí kandidáti vravia, že chcú byť prezidentmi všetkých občanov a občianok, musia sa teda usilovať o konzervatívnych aj o liberálnych voličov. Zastávať nejednoznačné postoje sa však nevypláca.
Aké plusy a mínusy si všimli v kampani odborníci?
MARIÁN REPA: Prezidentské voľby na Slovensku pravidelne skĺzavajú do súboja absolútneho dobra s absolútnym zlom. Inak to nie je ani teraz. Pritom centristickejších kandidátov by ste sotva našli.