Ak nemáte žiadne skúsenosti, no i tak túžite po zeleni v interiéri, tento druh je ideálny.
Oživte svoj domov týmito úžasnými izbovými rastlinami, ktoré vyniknú vďaka prevísajúcim stonkám.
Poradíme, ktoré druhy vám skrášlia domov a vyžadovať budú len minimum základnej pozornosti.
Voda nie je iba na zakoreňovanie odrezkov. Izbovky v nej môžete aj dlhodobo a efektne pestovať.
Niekedy nemáme inú možnosť, ako polievať záhradu vodou z vodovodu. Vtedy ju treba aspoň upraviť.
Najkrajšie sú počas vianočných sviatkov, ale čo s nimi potom? Dajú sa typické vianočné rastliny úspešne pestovať aj po zvyšok roka?
Na našich balkónoch a terasách sa rýchlo udomácnili, pretože nám šetria čas aj vodu. V interiéri ich využívame len málo a je to škoda.
Niektoré rastliny v záhrade alebo v obývačke vyzerajú super, no sú zdraviu, alebo dokonca aj životu nebezpečné.
Svokrine jazyky a fikus patria u nás k najobľúbenejším izbovým rastlinám. Často však strácajú pôvodné sfarbenie. Je to normálne?
Koncom jesene sa pozornosť pestovateľov prirodzene presúva k izbovým rastlinám. Urobiť z bytu kvitnúcu oázu nie je žiadna veda.
Izbové rastliny sa pomaly dostávajú do vegetačného pokoja. V tomto období vyžadujú inú starostlivosť, no neplatí to paušálne.
Po návrate zo záhradky domov v tomto období ešte nie je hotovo. Povenovať sa totiž treba aj vegetácii na balkóne alebo terase. Pripomeňme si niekoľko úkonov, ktoré sa týkajú práve prelomu jari a leta.
Pleseň na substráte v kvetináči vôbec nevyzerá pekne. Našťastie zväčša neznamená fatálny rozsudok pre rastliny. Napriek tomu ju treba riešiť nielen z estetických dôvodov.
Stačia dve – tri rastlinky a kúpeľňa sa z účelovej miestnosti na rannú hygienu v zhone a večernú očistu v polospánku zázračne zmení na priestor pozývajúci relaxovať vo vani s penou.
Kúsok prírody je možné mať aj vo vlastnej obývačke vďaka izbovým rastlinám. Aké sú trendy?